Kolega pani burmistrz jednak zatrudniony w Trzebiatowie
Pamiętacie konkurs na stanowisko referenta ds. promocji w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie? Ten sam, o którym pisaliśmy na początku roku, gdy do naszej redakcji dotarły informacje, że faworytem burmistrz Marzeny Domaradzkiej jest jej znajomy z Gryfic - Dominik Balcerzak.
Po publikacjach SUPERPORTALU24 burmistrz zapewniała, że konkursy organizowane przez urząd są przeprowadzane w sposób uczciwy i transparentny. Ostatecznie stanowiska nie objął Dominik Balcerzak. Konkurs wygrała inna kandydatka. Dziś okazuje się jednak, że po zaledwie trzech miesiącach pracy kobieta zrezygnowała z zatrudnienia, a jej miejsce zajmie właśnie Dominik Balcerzak.
O całej sprawie pisaliśmy już wcześniej. Według informacji, do których dotarła nasza redakcja, burmistrz Trzebiatowa chciała początkowo zatrudnić Dominika Balcerzaka bez przeprowadzania konkursu, korzystając z możliwości przeniesienia pracownika pomiędzy samorządami. W tym celu zwróciła się do starosty gryfickiego Ryszarda Chmielowicza. Starosta nie wyraził jednak zgody na takie rozwiązanie.
W konsekwencji ogłoszono konkurs. Dominik Balcerzak wystartował w naborze, wcześniej składając wypowiedzenie w Starostwie Powiatowym w Gryficach. Po nagłośnieniu sprawy przez SUPERPORTAL24 konkurs przyciągnął także innych kandydatów. Wygrała go pani Magda.
Czytaj: Kolega pani burmistrz został na lodzie
Jak ustaliliśmy, nowa pracownica nie zagrzała jednak miejsca w urzędzie. Informatorzy SUPERPORTALU24 pracujący w ratuszu twierdzą, że od początku nie mogła liczyć na przyjazne przyjęcie. Według naszych rozmówców otrzymywała trudne zadania, które miały zweryfikować jej kompetencje. Mimo to miała skutecznie wywiązywać się z powierzanych obowiązków.
Na początku maja dotarły do nas kolejne informacje. Według naszych źródeł burmistrz Marzena Domaradzka miała skontaktować się z wójtem gminy Świerzno, gdzie Dominik Balcerzak znalazł zatrudnienie po odejściu ze starostwa, informując o planowanym zatrudnieniu go w Trzebiatowie.
I faktycznie, po trzech miesiącach kobieta sama zrezygnowała z pracy. Reporter SUPERPORTALU24 skontaktował się z byłą już pracownicą urzędu. Nie chciała ona publicznie komentować sprawy, jednak potwierdziła, że nasze informacje dotyczące okoliczności jej odejścia są prawdziwe.
Dziś na stronie Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie opublikowano oficjalną informację o wynikach naboru. Wynika z niej, że stosunek pracy osoby wyłonionej pierwotnie w konkursie ustał w ciągu trzech miesięcy od zatrudnienia. Zgodnie z regulaminem urząd mógł zatrudnić kolejnego kandydata z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w konkursie.
Tym kandydatem okazał się Dominik Balcerzak.
Wszystko zgodnie z prawem i uczciwie - tak jak zawsze w Trzebiatowie.

Komentarze (14)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Chips
odpowiedzA ja Wam mówiłem że kobieta nie morze rzondzic.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Kaz
widocznie nie MOŻE RZĄDZIĆ.
Prawda
odpowiedzNawet nie macie pojęcia co tam się dzieje.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Miejscowy
odpowiedzJest taka stara piosenka zespołu Tilt, pt. Niewieżę polityką...
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Jarek
Chyba raczej nie wierzę politykom
Prawda
odpowiedzPodpisy , referendum można odwołać i następny na stanowisko a radnych też można odwołać
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Ja
odpowiedzTwarzyński na burmistrza? Ktoś tu chyba oszalał!
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Ja Jo
A co niewygodny dla ciebie on by się nie dał w twoje płoty wciągać i nie klepalbt twoich tekstów na pamięć 🤣🤣🤣
Jerzy
odpowiedzCzytam poniższe posty i aż cholera mnie bierze ilu mamy analfabetów ortograficznych!!! Ludzie, sprawdzajcie co napisaliście a potem puszczajcie w obieg! Większość wymądrzających się, prostego zdania, bez jednego błędu nie umie sklecić! Ciekawe czyj to elektorat...
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Jolka
odpowiedzW Rogowie pani burmistrz też już nie dostanie żadnego głosu trzeba ją odwołac
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Mieszkaniec Rogowa
Tu sie zgodzę - pączuszek nie ma co liczyć na glosy mieszkańców. Wywieziemy na taczce. Tylko trzeba wzmocnić konstrukcję pod jej wagę😉
Ja
odpowiedzOwsiaka kolega więc nic dodać.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Eliza
odpowiedzCzy ktoś z Was zna osobiście tego Pana? Czy ktoś z Państwa widział stopień relacji potencjalnego nowego pracownika? Czy ktoś z Państwa ,,pokrzywdzoną" Panią Magdę widzial w pracy? Zna jej CV? Czy Pana ,,kolegi" ktos widzial CV zna kompetencje opinie itd? Jezeli chodzi o samorządy to ciezko zeby ludzie sie tam nie znali... dziwne by bylo jakBy pracownicy z trzebiatowa nie znali ludzi z Gryfic, Plot, Kamienia czy nawet Szczecina. W ogóle ,,kolega" bo pan redaktor napisał ? A pan redaktor był może na domówce, na grillu, czy i prezie gdzie widać bylo omawianego Pana kolegę z Panią Burmistrz widać? Może na baletach ? Moze pan redaktor stalkuje ludzi i na tej podstawie określa stopień znajomości? Ludzie jesteście zamiast mądrzejsi to głupsi, łykacie wszystko co piszą i mówią w mediach, nie weryfikując informacji, bo po co? Ziemia jest plaska, kosmici zbudowali piramidę tak jest bo pasuje to do mojej narracji... pani Burmistrz jest najgorszym Burmistrzem po Matusewiczu ale nie zmienia to faktu że trzeba zachować obiektywizm w stosunku do tego typu postów i sprawdzać jak bardzo podkoloryzowany jest artykuł żeby ma Was zarobić. Wy lejecie jad na wszystko a redakcja sie cieszy bo takie ,,sensacje" nabijają najwięcej kasy na konto. Weźcie się za jakąś robotę, najlepiej fizyczną bo przy umysłowej z takimi pracownikami każdy zaklað padnie...
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Roman
odpowiedzNie wiem czy zauważyliście, ale burmistrzowa lubuje się w koleżeńskich układach - wystarczy spojrzeć na to kto zajmuje się zielenią miejską. Przypadek?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!