Kolejne rozległe pożary traw. Minionej nocy strażacy interweniowali aż trzykrotnie!

2022-03-12 10:43
Karol Szumny
2022-03-12 10:43

Tylko minionej nocy strażacy interweniowali aż trzykrotnie do pożarów traw na nieużytkach na terenie powiatu gryfickiego. Największy z nich miał miejsce w Robach (gmina Trzebiatów). Akcja dogaszania wciąż trwa.

ZDJĘCIE 1 z 10

Zbliżająca się wiosna oznacza, że coraz częściej wypalane są trawy. Rzekome korzyści z takiego działania nie mają jednak nic wspólnego z prawdą. Powoduje to jedynie zagrożenie.

Minionej nocy strażacy w naszym powiecie interweniowali aż trzykrotnie do tego typu zdarzeń. Pierwszy pożar miał miejsce po godzinie 23:00 w Gryficach przy ulicy Kamieńskiej. W działaniach brał udział zastęp z JRG PSP Gryfice. Spaliło się tam około pięciu arów powierzchni.

Około godziny 2:00 strażacy z OSP Płoty zostali zadysponowani do miejscowości Wyszogóra. Tam również paliły się trawy na nieużytkach. Spłonęło 15 arów.

Kolejny pożar miał miejsce w miejscowości Roby po godzinie 4:00. Spaliło się tam około pół hektara powierzchni, w tym piętnaście balotów słomy. W działaniach brały udział zastępy z OSP Mrzeżyno oraz WSP Trzebiatów. Jak poinformował rzecznik PSP Gryfice – mł. kpt. Łukasz Góralski – akcja gaśnicza w Robach wciąż trwa, gdyż trzeba dokładnie dogasić każdy fragment słomy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!