Kolejny krok w kierunku przebudowy drogi Trzebiatów-Kołobrzeg

2024-06-05 15:38
Karol Szumny
2024-06-05 15:38

Jest kolejny krok w kierunku przebudowy drogi wojewódzkiej 102 na odcinku Trzebiatów-Kołobrzeg. Jak poinformował Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, dziś otworzono oferty przetargowe. Łącznie zgłosiło się sześciu chętnych wykonawców.

Droga wojewódzka nr 102 na odcinku Trzebiatów-Kołobrzeg // fot. archiwum SP24

„Otworzyliśmy dziś oferty w przetargu na przebudowę kolejnego odcinka DW102, tym razem między Trzebiatowem i Kołobrzegiem” – poinformował w środę Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Jak dodano, łącznie złożono 6 ofert z cenami od ponad 112,8 mln zł do ponad 146,55 mln zł. „W tej chwili rozpoczęło się sprawdzanie złożonych ofert” – przekazał ZZDW.

To kolejny krok w kierunku przebudowy tego odcinka. Prace mają rozpocząć się jesienią bieżącego roku. Zakończenie całej inwestycji, a więc przebudowy 22-kilometrowego odcinka, planowane jest na 2026 rok.

O tym, że droga wojewódzka 102 na odcinku Trzebiatów-Kołobrzeg przejdzie remont, informowaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. Możesz o tym przeczytać tutaj: Ważna droga przejdzie remont. Dotychczas było tu wiele wypadków

W kwietniu Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił przetarg na przebudowę tej drogi. Przebudowa będzie prowadzona po istniejącym śladzie, na odcinku o długości około 22 km. To jeden z ostatnich fragmentów tej drogi wymagający przebudowy.

Według zapowiedzi droga zostanie poszerzona, a także wzmocniona. Zostanie wykonana także tzw. cicha nawierzchnia, nowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego czy ciągi pieszo-rowerowe. Zostaną również przebudowane skrzyżowania i zostanie wykonana korekta niebezpiecznych łuków.

W przyszłym miesiącu natomiast zostanie zakończona inwestycja przebudowy DW102 na odcinku Lędzin-Trzebiatów.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!