Komunikat ZZDW: Od poniedziałku zamknięcie drogi. Wyznaczono objazd

2023-09-15 14:39
Karol Szumny
2023-09-15 14:39

„W związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Lędzin-Trzebiatów, 18 września (poniedziałek) zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu” – poinformował w piątek Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. „Przywrócenie przejazdu planowane jest przed 1 listopada” – dodano.

zdjęcia: ZZDW

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował w piątek, że w związku z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Lędzin-Trzebiatów zostanie wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu. Nastąpi to w najbliższy poniedziałek, 18 września.

W komunikacie podano, że zamknięty zostanie odcinek DW102 między skrzyżowaniem w Drozdówku a skrzyżowaniem w Konarzewie. „W związku z prowadzonymi robotami, objazd zostanie poprowadzony na południe, drogą wojewódzką nr 110 do Cerkwicy i dalej DW103 do Trzebiatowa. Analogiczne w przeciwnym kierunku” – informuje ZZDW.

Zarząd tłumaczy, że zamknięcie drogi związane jest z budową ronda w Konarzewie, a wprowadzenie ruchu wahadłowego nie jest możliwe z powodu trudnych warunków gruntowych. „Brak stateczności gruntów stanowi zagrożenie dla ruchu, dlatego konieczne jest czasowe zamknięcie drogi” – wyjaśniono.

Przywrócenie przejazdu planowane jest przed 1 listopada.

Przebudowa DW102 na odcinku Lędzin-Trzebiatów obejmuje zmianę jej przebiegu na blisko 5-kilometrowym odcinku, który omijać będzie trzy miejscowości Konarzewo, Rogozinę i Zapolice. W Konarzewie niebawem powstanie rondo, które stanie się skrzyżowaniem starego i nowego przebiegu drogi. W miejscowości wprowadzono też korektę łuku dotychczasowej DW102. Koniec całej przebudowy planowany jest w 2024 roku.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Lucek

odpowiedz
17.09.2023 12:29

Chyba sobie jaja robią, a jak dzieci do szkoły ludzi do pracy mają dojeżdżać z wiosek. Teraz jak nie ma takiego ruchu zamykają przejazd to są jakieś jaja - GDZIE JEST BURMISTRZ i władze Gminy.