Konferencja prasowa pod szpitalem z udziałem władz

2020-04-02 13:18
Katarzyna Adamiak
2020-04-02 13:18

Personel medyczny i pacjenci – łącznie 250 osób od wczoraj przebywa w objętym kwarantanną gryfickim szpitalu. Podczas dzisiejszej konferencji starosta gryficki i burmistrz Gryfic zaoferowali pomoc placówce medycznej.

Przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Gryficach odbyła się dziś konferencja z udziałem posła Artura Łąckiego, starosty gryfickiego Ryszarda Chmielowicza i burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. Podczas briefingu władze zadeklarowały pomoc dla placówki medycznej, która jest objęta kwarantanną, z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u dwóch pracowników.

- Dołożymy wszelkich starań, żeby wspomóc w tych trudnych chwilach szpital, żeby naszą pomocą spowodować przywrócenie go do pełnej obsługi mieszkańców Gryfic – mówił starosta gryficki Ryszard Chmielowicz.

Od wczoraj w szpitalu przebywa 135 pacjentów i 115 osób personelu medycznego. Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie, kiedy szpital na nowo zacznie funkcjonować. Aktualnie mieszkańcy powiatu gryfickiego, którzy potrzebują opieki szpitalnej, kierowani są do szpitali w Kołobrzegu, Nowogardzie i Szczecinie.

- Służby szpitala, łącznie ze służbami pana wojewody i z gryfickim sanepidem robią wszystko, aby w jak najkrótszym czasie otworzyć tyle oddziałów, ile będzie to możliwe. Należy pamiętać, że w tej chwili trwa naprawdę ciężka praca. Przeprowadzane są procedury, wywiady, ale to musi trochę potrwać. Wszystko po to, żeby jak najwięcej ludzi można było z tej kwarantanny zwolnic i zostawić tylko tych, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi – mówił podczas konferencji poseł Artur Łącki. – Myślę, że w ciągu jednego, dwóch dni, możliwe będzie otwarcie jakichś oddziałów, najważniejsze jest, żeby jak najszybciej otworzył się SOR – dodał poseł, który zaapelował zarazem o zaprzestanie fali hejtu, która pojawiła się po ukazaniu informacji o zamknięciu szpitala.

Podczas konferencji wszyscy podziękowali pracownikom szpitala za walkę na pierwszej linii frontu z epidemią koronawirusa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!