Maseczki ochronne w Żabce. Sieć sprzedaje je bez zysku

2020-04-17 13:07
Katarzyna Adamiak
2020-04-17 13:07

Sieć sklepów Żabka wprowadziła sprzedaż maseczek ochronnych. Właściciel sieci i franczyzobiorcy rezygnują z zysku, dzięki czemu za opakowanie maseczek klienci cena za sztukę wynosi 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, od czwartku w Polsce obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych.

Ze sprzedażą środków ochrony osobistej ruszyła sieć handlowa Żabka. W sumie do sklepów ma trafić około 8 milionów maseczek jednorazowych. Pierwsza transza miała się pojawić do 16 kwietnia. W planach są kolejne dostawy.

-W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w która cenie odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych – mówi Tomasz Suchański, Prezes zarządu firmy Żabka Polska.

Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Cena za sztukę wynosi poniżej 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Odpowiada ona kosztowi zakupu maseczek oraz ich dostawy do Polski. Tym samym maseczki sprzedawane są bez marży. Aby zapobiec potencjalnym spekulacjom wywołanym najniższą ceną na rynku, sieć zwróciła się do franczyzobiorców o szczególną uwagę przy sprzedaży maseczek i wprowadziła zasadę limitu jednej paczki z maseczkami dla każdego klienta.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!