Matura i egzaminy na przełomie czerwca i lipca

2020-04-22 11:25
Katarzyna Adamiak
2020-04-22 11:25

- Matury, egzaminy zawodowe i egzaminy ósmoklasistów na pewno się odbędą – zadeklarował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu Mateusz Morawiecki rozmawiał we wtorek z internautami w ramach sesji „Q & A” na Facebooku. To tu odniósł się do matur i egzaminów.

- Matury, egzaminy zawodowe i egzaminy ósmoklasistów na pewno się odbędą – przekazał szef rządu. Mateusz Morawiecki nie podał dokładnej daty, ale wskazał prawdopodobny termin. W grę wchodzi koniec czerwca lub początek lipca.

- O dokładnej dacie postaramy się poinformować na cztery, a najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminami […]. Myślę, że letnia pogoda będzie dopomagać w tym, żeby takie egzaminy mogły być przeprowadzone – powiedział Mateusz Morawiecki, który zapewnił zarazem, że egzaminy zostaną w taki sposób zorganizowane, aby były maksymalnie bezpieczne, a więc z zachowaniem odpowiedniego dystansu i wykorzystaniem maksymalnej przestrzeni w placówkach szkolnych.

Szef rządu zaapelował do ósmoklasistów i maturzystów o wyrozumiałość oraz o to, aby jak najlepiej przygotowali się do egzaminów, które są przed nimi.

Mateusz Morawiecki odniósł się również do studentów i egzaminów na uczelniach. - Jak pamiętam moje egzaminy, to strach czasami było wejść do pokoju z profesorami, bardzo groźnymi. Myślę, że egzaminy on-line są troszeczkę łatwiejsze, mniej stresujące – powiedział.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!