Medale i rekordy życiowe zawodników „Mokasyna”

2020-03-18 9:09
Katarzyna Adamiak
2020-03-18 9:09

Dziewięć medali, halowy rekord klubu juniorek młodszych oraz grad rekordów życiowych, to zdobycze blisko trzydziestoosobowej grupy zawodników „Mokasyna” biorących udział w Halowych Mistrzostwach Województwa LDK w Szczecinie.

ZDJĘCIE 1 z 8

W sobotę 7 marca zawodnicy „Mokasyna” startowali w dwóch imprezach - Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS i Halowych Mistrzostwach Województwa LDK. O występie przełajowców pisaliśmy wcześniej, teraz hala. Dziewięć medali (cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe), halowy rekord klubu juniorek młodszych oraz grad rekordów życiowych to zdobycze blisko trzydziestoosobowej grupy zawodników „Mokasyna” biorących udział w Halowych Mistrzostwach Województwa LDK, które odbyły się w Szczecinie.

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal i skoku wzwyż a każdy zawodnik mógł rywalizować tylko w jednej z nich.

Na szczególne wyróżnienie zasługują skoczkinie wzwyż których konkurs był ozdobą zawodów, a które odegrały w nim kluczowe role. Pierwsze miejsce z nowym rekordem życiowym i nowym rekordem klubu juniorek młodszych - 155 cm wywalczyła Paulina Zdzięborska. Także pierwsze miejsce wśród dziewcząt rocznika 2005, także z nową życiówką - 140 cm - zajęła Julia Sysik. Trzecia w swoim roczniku (z takim samym wynikiem jak zwyciężczyni - 140 cm) była debiutująca w skoku wzwyż Nikola Kusiak.

Ogółem złote medale dla naszej ekipy zdobyli: - Krzysztof Szredzinski (2009) – 60 m,
- Kacper Sobieralski (2009) – skok w dal,
- Julia Sysik (2005) – wzwyż,
- Paulina Zdzięborska (2004) – wzwyż,
srebrne medale wywalczyły:
- Małgorzata Pawłowska (2005) – skok w dal,
- Zofia Bątkiewicz (2004) – 60 m,
a brązowe:
- Lena Budziak (2008) – wzwyż,
- Pola Opasała (2008) – skok w dal,
- Nikola Kusiak (2006) – wzwyż.
Ponadto tuż za podium, na czwartym miejscu, uplasowali się:
- Ksawery Nowakowski (2009) – 60 m,
- Oliwia Krogulecka (2008) – skok w dal,
- Nadia Kraszewska (2005) – skok w dal,
- Nikola Dąbrowska (2004) – 60 m,
piąta była:
- Alicja Krupa (2005) – skok w dal,
a szósta:
- Oliwia Bajkowska (2007) – skok w dal.
Pozostali nasi reprezentanci – także spisali się dobrze - w większości ustanowili swoje „życiówki”. Wszystkim należą się duże słowa uznania za ten start.

Miłym akcentem startu w Szczecinie było kolejne spotkanie z wychowanką „Mokasyna”, obecnie piłkarką „Olimpii” Szczecin i reprezentantką kraju - Rokasaną Ratajczyk, która po raz kolejny dopingowała swoje młodsze koleżanki i kolegów. Bazyl – dziękujemy.

Tekst i foto: Sz. K. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!