Mieszkaniec w kwarantannie. DPS w Gryficach zostanie zamknięty?

2020-04-03 9:54
Katarzyna Adamiak
2020-04-03 9:54

W przestrzeni publicznej pojawiły się pogłoski o rzekomych planach zamknięcia Domu Pomocy Społecznej w Gryficach. Dyrektor placówki nie potwierdza. 

W ostatnim czasie pojawiła się informacja o tym, że Dom Pomocy Społecznej w Gryficach zostanie zamknięty. Nie wiadomo, jaki maiłby być powód odizolowania placówki. Domyślać się można, że może to mieć związek z pensjonariuszem DPS Gryfice, który od kilku dni przebywa w kwarantannie.

Informacją o zamknięciu zdziwiona dyrektor Domu Pomocy Społecznej, która dementuje pogłoski. – Nic nie wiem na temat zamknięcia naszej placówki. Na ten moment nie ma żadnych takich decyzji. Faktycznie jeden z naszych mieszkańców jest w kwarantannie, ale to nie jest powód do objęcia całego Domu Pomocy Społecznej kwarantanną. Mężczyzna przebywa w izolatce, jest zaopiekowany, sprawdzana jest u niego temperatura i mogę zapewnić, że czuje się dobrze – przekazuje Marzena Pelc dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gryficach.

Mężczyzna ze względu na swój stan zdrowia, regularnie pojawia się w gryfickim szpitalu, który od środy wieczorem przebywa w kwarantannie. Stąd też decyzja najpierw dyrekcji palcówki, a później gryfickiego sanepidu o izolacji mężczyzny.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!