Modlimowo dla Niepodległej

2023-11-10 13:09
Karol Szumny
2023-11-10 13:09

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej w Modlimowie, odbyła się uroczysta akademia, celebrująca wolność magią teatru, tańca i śpiewu.

ZDJĘCIE 1 z 10

Uczniowie, pod opieką p. Anny Misikonis, przygotowali głęboki, pouczający i wzruszający spektakl, pt. "Dzieci Wrześni", który nawiązywał do tragicznego losu Polaków pod zaborami, do prób germanizacji i uprzedzeń narodowych. W trakcie spektaklu, młodzi aktorzy oddali hołd bohaterom z przeszłości, ukazując ich walkę o tożsamość narodową i niepodległość Polski. Ważnym punktem spotkania był również widowiskowy taniec, w którym uczniowie prezentowali biało-czerwone flagi. Tańcząc z pasją i zaangażowaniem, symbolizowali jedność i dumę narodu polskiego. Na koniec, jak co roku, nie zabrakło wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. „Rota”, czy „Szare szeregi” dodały uroczystości jeszcze większego ładunku emocjonalnego.

Ta wyjątkowa akademia była doskonałą okazją do podkreślenia roli edukacji w kształtowaniu ducha narodu w młodym pokoleniu. W naszej szkole wiemy, jak ważne jest przekazywanie wiedzy o historii Polski, kultywowanie tradycji oraz rozwijanie patriotyzmu w budowaniu świadomej i dumnej młodej generacji Polaków.

 

A. Misikonis

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Chotelasz

odpowiedz
10.11.2023 16:03

Jak modlimowo to i czpis powinien być hue hue hue