Murek za 78 tysięcy złotych
Nowa inwestycja w Mrzeżynie jest już gotowa od kilku tygodni i kosztowała 78 tysięcy złotych. „To poważne przedsięwzięcie, ale efekt jest bardzo fajny” - mówi burmistrz Marzena Domaradzka, która nagrała film promocyjny z okazji wybudowania niespełna 34-metrowego murka.
Budowla o dokładnej długości 33,4 metra powstała w tym roku. To inwestycja tak istotna, że pani burmistrz postanowiła zaprosić zaprzyjaźnione media i nagrać film, w którym chwali się nowym obiektem. Zdaniem gospodyni gminy Trzebiatów turyści będą wręcz „zdziwieni”, gdy zobaczą, czego dokonały władze w nadmorskiej miejscowości.
- Ci, którzy dopiero teraz przyjechali do Mrzeżyna, zdziwią się, że przy Alei Brwinowskiej stanął murek oporowy. To dobra wiadomość szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach oraz dla mam z wózkami dziecięcymi, które będą mogły swobodnie spacerować tą aleją - uważa pani burmistrz. - Murek powstał po to, żeby zabezpieczyć szarą wydmę przed osuwaniem. Mieliśmy bardzo dużo próśb i telefonów od mieszkańców, a także od turystów, szczególnie od biegaczy Run SUS Travel, którzy przemierzają ostatni odcinek do pomnika Zaślubin z Morzem, aby coś zrobić z tym miejscem - tłumaczy na filmie promocyjnym Marzena Domaradzka.
Kilka lat temu, gdy Aleję Brwinowską budował burmistrz Józef Domański, samorząd otrzymał zgodę na realizację przedsięwzięcia pod warunkiem zabezpieczenia wydmy. Wówczas ustawiono niewysoki drewniany płot, który spełniał tę funkcję. Teraz drewnianą konstrukcję zastąpiono solidnym murem.
- W tej chwili mamy fantastyczne miejsce, które zabezpiecza wydmę, sprawia, że aleja w tym miejscu jest schludna i przejezdna, a do tego stanowi fantastyczne miejsce do odpoczynku i relaksu - zachwyca się pani burmistrz.
- Koszt inwestycji wyniósł 78 tysięcy złotych. W tę kwotę wlicza się projekt oraz pozwolenie na budowę, bo to już takie poważne przedsięwzięcie. Ale efekt, jak widzicie, jest bardzo fajny - podsumowuje burmistrz Domaradzka.




Komentarze (16)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Rodzic z Mrzeżyna
odpowiedzJeszcze 2 lata temu jak przyjechałem po dziecko do szkoły, nie było mnie 4 minuty, to po powrocie widniał mandat za szybą. Tak, był tu płatny parking, pod szkołą, dla rodziców z końca Mrzeżyna i spod jednostki wojskowej. Mrzeżynianie byli karani, bo w deszczu przyjechali po swoje dziecko, a nie było gdzie indziej zaparkować, a tu teraz taki śliczny mureczek budują! Trochę to nie fair...
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Andrzej
odpowiedzJednak niektórzy mają mniemanie o sobie lepiej by dała na jedzenie dla dzieci
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Kombo
Na dzieci to niech rodzice dają. 800+ jest od tego a nie gmina. Tylko daj i daj.
Gość
odpowiedzTa pani zapomniala, ze to sa pieniadze podatnikow z ktorych zrobiła polglupkow wciskajac, ze zrobila cos wyjatkowego. Ta Pani nie ma respektu dla ludzi ktorych rzekomo reprezentuje. Mieszkamcy nigdy by nie zaakceptowali wywalania ich pieniedzy na ten morek gdy tyle innych, naprawde waznych dla nich spraw lezy odlogiem...
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Bogdan
odpowiedzCzym tu się chwalić , tyle kasy za kawałek murku !!!!
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Hehe
Zapłaciła klocka za filmik to się pokazuje, a że z naszych to ma to w duuuu
Ludzie po
odpowiedzJaką cholere wybraliście to gówno? Przecież wiadomo że ona nie robi tego dla was, tylko dla siebie pod publikę.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Dzik
odpowiedzUwaga uwaga w komentarzach stado jeleni, gdzie jest generał brygady? Jeleń jeleni? Czekamy na jego komentarz 😊
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Janusz
Ja mam Jacek inne pytanie, dzik sra w lesie a jelonek gdzie?
B
Jacek W. wiem że to ty napisałeś. Odczep się
pytek
Cóż za kultura wypowiedzi. Zwykły burak przy tym to demon inteligencji i kultury. Po co redakcja, która pisze na wstępie " Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!" puszcza takie i podobne komentarze, które oprócz chamstwa nic nie wnoszą do sprawy?
KRYSTYNA
odpowiedzZdumiewajace, że na taki murek potrzeba aż wielkich projektów i chyba kwota jest mocno zawyżona. Ten kto stawiał murek chyba życzyłby sobie więcej takich zleceń, nie mam nic do czynienia z budowlanka ale to chyba najprostsza "budowla"
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Andrzej
Zdumiewające to jest to, że zarówno za pisanie o murku oporowym jak i komentowanie zabierają się osoby nie mające zielonego pojęcia o przepisach prawa budowlanego oraz wymogach technicznych dla takich budowli jak mury oporowe. Tak się manipuluje ludźmi i kreuje rzeczywistość.
Kasia
odpowiedzCzyzby murek byl z bursztynu ze taki drogi
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Lol
odpowiedzLekką ręką wydaje się cudze pieniądze
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Roman
odpowiedzA czemu spółka gminy tego nie wybudowała? Albo zarząd dróg? Mało murarzy tam jest?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!