Muzyczni twórcy z Trzebiatowa. Kacper i Patryk wydali własną płytę

2021-07-25 15:24
Karol Szumny
2021-07-25 15:24

Kacper i Patryk to dwóch mieszkańców Trzebiatowa, którzy od dłuższego czasu tworzą własną muzykę. W czerwcu bieżącego roku wydali swoją pierwszą płytę, a wkrótce planują wydać kolejną. Dodatkowo w sierpniu wystąpią przed publicznością na swoim koncercie. W rozmowie z naszą redakcją młodzi twórcy opowiedzieli nam, jak przebiega ich muzyczna ścieżka.

Kacper Łankut „Szczuro” i Patryk Kalotka „Sunim” to dwóch mieszkańców Trzebiatowa, którzy tworzą własną muzykę w swoim studio „Nawijka Records”. W czerwcu 2021 roku wydali swoją pierwszą płytę pt. „Bez tajemnic” z dwunastoma utworami. Jest ona dostępna w dobrych sklepach muzycznych. Album ten promują w internecie dwa teledyski: „Wysokie loty” oraz „Slow motion”. Dodatkowo Patryk i Kacper w sierpniu wystąpią przed publicznością – 12 sierpnia w Amfiteatrze Koszalińskim, a dzień później w Amfiteatrze w Kołobrzegu.

Początki produkcji

- Zawsze chciałem mieć własne studio i tworzyć swój własny rap. Próbowałem to kiedyś realizować, ale z różnych powodów poszło to na bok. Od swojego znajomego dowiedziałem się, że Kacper również próbuje tworzyć własną muzykę, no i pewnego dnia udało nam się spotkać – mówi Patryk.

- Studio udało mi się stworzyć w lutym. Kacper pod koniec maja nagrał tutaj swój kawałek na szkolny konkurs „Moje życie. Moja pasja.”, który wygrał. To był kawał dobrej roboty. Utwór ten jest dostępny w internecie. Przez te dwa miesiące dużo się działo. Realizowaliśmy nawzajem swoje wokale, zaczęliśmy współpracować i tak powstał utwór „Progres”. Nie był on jednak pierwszy, bo pierwszy powstał „Powrót”. Później tworzyliśmy kolejne. Nagraliśmy łącznie 12 utworów, które są na naszej płycie.

Wymarzona pierwsza płyta

- Płyta, którą stworzyliśmy, to płyta, którą zawsze chcieliśmy mieć i jesteśmy z niej bardzo dumni. Kiedyś miałem takie nagrane, robiłem ją w składzie 3-osobowym. Tylko internet był wtedy w powijakach, nie było Youtube’a, więc te płytki rozdawaliśmy. Wtedy były inne warunki: słaba jakość nagrania, trzeba było mieć dostęp do studia, znajomości i wysyłać te płyty pocztą, żeby miały jakiś rozgłos – wspomina „Sunim”.

Hip-hop, mimo braku popularności

- Jest to też dla nas trudne, bo żyjemy w czasach popu. Obecnie sprzedaje się autotune [oprogramowanie do korekcji wysokości dźwięku i ludzkiego głosu – przyp. red.], sprzedają się półnagie dziewczyny na teledyskach. Ja to nazywam „oglądaniem muzyki”. Nie czulibyśmy się dobrze w tym gatunku muzycznym, a nie ma sensu konkurować z czymś, co nam nie pasuje. My staramy się robić to, co czujemy; naturalnie i nic na siłę – tłumaczą raperzy.

 Teksty do piosenek

- Teksty do utworów powstają na podstawie wszystkiego, co się wokół nas dzieje. Nazwałbym to po prostu „życiem”, każdego z nas. Raper, który rejestruje fakty, może sobie wszystko przetworzyć w głowie i przelać to na papier. Później może powstać z tego jakiś przekaz, jakaś życiowa prawda. W muzyce można wiele rzeczy przekazać na swój sposób. Poprzez muzykę możemy dawać siłę – sobie i innym.

- Myślę, że żeby mieć cokolwiek swojego w życiu, to naprawdę trzeba dwa razy ciężej pracować niż inni. Łatwiej też jest, gdy chodzi się do szkoły – szkoła cię nie ogranicza, nie zabiera całego twojego wolnego czasu. Jak nie pójdziesz do szkoły, to nikt ci głowy nie urwie. Gorzej jak nie pójdziesz do pracy i nie będziesz miał co jeść – twierdzi „Sunim”.

Uzależnienie – „To jest jak hazard”

- Tworzenie muzyki się nigdy nie kończy. Im więcej masz, tym więcej chcesz. Jeśli wejdziesz w tę grę, to możesz się od niej uzależnić. To jest jak hazard. Nie możemy już bez tego żyć.

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zaraz zaraz

odpowiedz
25.07.2021 15:57

To ta kalotka co policjantów na yutubie maltretowała?

Tak

25.07.2021 15:57

To ta sama cipka

Ty debilu

25.07.2021 15:57

Jak nie wiesz kto, to się nie odzywaj.

MirKoS

odpowiedz
25.07.2021 16:16

Patryk jak to było....? Artykuł 4 Konstytucji ha ha ha , suweren i te sprawy ha ha ha

Człowiek

25.07.2021 16:16

Nie jestem kierowcą tylko człowiekiem..........

Ula

odpowiedz
25.07.2021 22:14

O Boże i wszyscy święci ten kalotka co................

25.07.2021 19:22

Niech nauczą się śpiewać.....

Oni

25.07.2021 19:22

Nie chcą

Komisariat w Trzebiatowie

odpowiedz
27.07.2021 14:45

Ten Patryka to ma talent do dilerki narkotyków i niszczenia młodym ludziom życia tymi dragami .powinien śpiewać ale na komisariacie

sunimmmmmmm cooo ?

odpowiedz
29.07.2021 17:21

Ten kalotka, znam go, szkoda gadać, beret zryty, wiadomo od czego. Nie polecam i omijać szerokim łukiem.

hooy

odpowiedz
26.07.2021 15:37

yebac TWOlicowe qrvvy, puyta miazga!

Ula

odpowiedz
06.08.2021 16:22

Kolotka to zryty beret !!!!!