Na co zwrócić uwagę przy zakupie farby do włosów?

2021-12-16 0:22
Redakcja
2021-12-16 0:22

Farby do włosów są stałym elementem praktycznie każdej drogerii. Kobiety (ale panowie coraz częściej też) kochają zmieniać swoje fryzury i próbować modnych w danym sezonie kolorów. Ale jaka koloryzacja jest tą najlepszą? Czy częściej sięgamy po farby tymczasowe, półtrwałe, czy może idziemy na całość i wybieramy warianty trwałe?

 

Koloryzacja włosów 

Koloryzacja włosów może przebiegać zarówno w domowych warunkach, jak i w salonie fryzjerskim. Pierwsza opcja jest niskobudżetowa, ale nie oznacza to, że uzyskamy znacznie gorsze efekty niż jak wtedy, gdy udamy się do specjalisty z tej dziedziny. Tak naprawdę farby do włosów, które dostępne są do domowej koloryzacji, wyróżniają się doskonałą jakością, świetną trwałością, ale też łatwością w aplikacji. Dzisiaj znacznie trudniej o popełnienie błędu podczas aplikacji kosmetyku, gdyż postępując według wskazówek zawartych w instrukcji, szybko i prosto przejdziemy przez najważniejsze kroki. 

 

Koloryzacja stała się modna, co do tego nie ma wątpliwości. Możemy zmienić kolor włosów na taki, który po prostu nas satysfakcjonuje. Możemy też bawić się trendami i wybierać popularne odcienie, które królują w danym sezonie. 

 

Rodzaje farb do włosów

Główne rozróżnienie farb do włosów to właśnie to, które klasyfikuje je jako kosmetyki trwałe, półtrwałe lub tymczasowe. Już po samej nazwie kategorii możemy poznać, jakie jest ich działanie. Farby trwałe zapewniają nam pełne pokrycie włosów wybranym kolorem. Takiego kosmetyku nie zmyjemy, dlatego wraz z mijającymi tygodniami pojawiają się tak zwane odrosty. Jeżeli chodzi o produkty półtrwałe, to te rzeczywiście wykazują się dużą trwałością, ale trwa ona zazwyczaj około kilku tygodni. W tym czasie pigmenty stopniowo się wypłukują. Jeżeli koloryzację będziemy powtarzać regularnie, to nie zauważymy aż tak dużej różnicy. 

 

Są też i tak zwane szamponetki oraz produkty, które farbują nasze włosy dosłownie na chwilę. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie do końca są przekonane do zmiany koloru. Trzeba jednak pamiętać, że tutaj często nie uzyskujemy bardzo wyrazistego odcienia. Zdarza się również, że pigment praktycznie nie otula włosa i różnica w barwie jest niewielka. A więc który preparat warto wybrać?

 

Na jaką koloryzację warto się zdecydować?

Tutaj trudno o jednoznaczną odpowiedź. Tak naprawdę zarówno koloryzacja trwała, półtrwała, jak i tymczasowa mają wiele zalet, ale też trochę wad. To od nas zależy, które rozwiązanie jest w danym momencie tym najlepszym. Na przykład młode osoby często nie decydują się od razu na koloryzację trwałą. To ten wiek, kiedy dobrze jest próbować nowych rzeczy i szukać swojego stylu. Dlatego łatwiej postawić na farbę o działaniu tymczasowym.

 

Jeżeli natomiast niekoniecznie widzi nam się częste farbowanie włosów i znaleźliśmy już swój ulubiony kolor, to lepiej wybrać wariant trwały, który doskonale pokryje także odrosty. 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie farby?

Podczas zakupu farby do włosów powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jest to wersja zmywalna, półtrwała czy trwała. W drugiej kolejności sprawdźmy, czy dany odcień będzie dla nas dobry. Nie ma wątpliwości, że nie uda nam się za jednym farbowaniem przejść z ciemnych włosów na te bardzo jasne. Wybieraj zawsze sprawdzone i polecane produkty, takie jak choćby farby oferowane przez markę L'Oréal Paris. Są to kosmetyki, które już od wielu lat kobiety sprawdzają w swoim domowym zaciszu. Występują w różnych wariantach oraz ciekawych odcieniach. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!