Na gminę - lidera szczepień czeka kasa

2021-07-28 5:40
Sylwester Wasiak
2021-07-28 5:40

Marszałek Olgierd Geblewicz ogłosił konkurs „Zachodniopomorski Lider Szczepień”. Zobaczcie ile pieniędzy jest do zgarnięcia...

Konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców regionu do szczepień, jako skutecznej metody w walce z Covid-19 oraz zwiększenie poziomu zaszczepienia ludności w regionie. Konkurs potrwa do 31 sierpnia br. Nagrody trafią do gmin, które w okresie od ogłoszenia plebiscytu do końca sierpnia osiągną najwyższy wzrost wskaźnika wyszczepienia. Dane pochodzić będą z rządowej strony poświęconej szczepieniom.
Nagrody otrzymają cztery gminy z najwyższym wskaźnikiem wakcynacji wybrane spośród 4 kategorii:
- do 4,5 tys. mieszkańców
- powyżej 4,5 tys. - 7 tys. mieszkańców
- powyżej 7 tys. - 14 tys. mieszkańców
- powyżej 14 tys. mieszkańców.
Wyniki konkursu poznamy we wrześniu. Do każdego z wyróżnionych samorządów trafi 100 tys. zł. W sumie na nagrody przeznaczono 400 tys. zł.
– Jak widzimy, ogólnopolskie kampanie nie przynoszą spodziewanych efektów. Wciąż wiele osób jest sceptycznie nastawionych do kwestii szczepień. W mojej ocenie należy zaangażować działających lokalnie wolontariuszy, ludzi dobrej woli, wójtów, szefów osiedli, sołtysów, by tempo szczepień zwiększać, aby przekonać do szczepienia każdą niezaszczepioną osobę. W tym celu zorganizowaliśmy konkurs, który ma promować aktywne postawy wobec tego wielkiego wyzwania jakim jest program szczepień – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Aktualnie w Polsce w pełni zaszczepionych jest blisko 17 mln osób, co stanowi ponad 40% ludności. Na Pomorzu Zachodnim – liczącym 1,7 mln mieszkańców – zaszczepionych podwójną dawką jest blisko 720 tys. osób, co stanowi 42% ogółu.

Eksperci nie mają wątpliwości, że liczba zaszczepionych powinna być znacznie większa. Tylko w ten sposób unikniemy kolejnych zakażeń i powikłań wywołanych chorobą Covid-19.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kaz

odpowiedz
10.08.2021 19:34

Polskie Niezależne Stowarzyszenie Lekarzy i Naukowców - https://psnlin.pl/