Nagłe odwołanie Wojciecha Pietrzaka. „Nie mam żadnych propozycji kontynuacji pracy”

2024-02-21 9:55
Karol Szumny
2024-02-21 9:55

- Prawdą jest, że nie mam żadnych propozycji kontynuacji pracy w Lasach Państwowych – mówił we wtorkowym STUDIU SUPERPORTALU Wojciech Pietrzak, którego odwołano pod koniec stycznia z funkcji nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice.

Wojciech Pietrzak

Gościem STUDIA SUPERPORTALU był Wojciech Pietrzak – były nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice.

Na początku programu Wojciech Pietrzak odniósł się do nagłego odwołania go z funkcji nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice. Jak stwierdził, jest to indywidualna decyzja regionalnego dyrektora Lasów Państwowych. - Nie jest mi znana przyczyna tej decyzji – dodał.

Wojciech Pietrzak pracował w Lasach Państwowych od blisko 35 lat. Jak mówi, tę ścieżkę kariery wybrał już w szkole podstawowej. Niestety, jak się okazuje, były nadleśniczy nie otrzymał nawet propozycji kontynuacji pracy w dotychczasowej jednostce.

- Na tę chwilę sytuacja wygląda tak, że mam trzymiesięczny okres wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy. Prawdą jest, że nie mam żadnych propozycji kontynuacji pracy w Lasach Państwowych – wyjawił były nadleśniczy.

Jak podkreślił, nigdy nie należał do żadnej z partii.

Wojciech Pietrzak mówił też o zbliżających się wyborach samorządowych. Jak zauważył, w Gryficach jest dużo do zrobienia. - Myślę, że teraz jest moment, żeby dać innym szansę na rozwój Gryfic – powiedział były nadleśniczy.

Przypomnijmy, że Wojciech Pietrzak ubiega się o mandat radnego powiatowego. Na pytanie, czy chciałby zostać starostą, odpowiada, że tak. Wymienił też drogi, których stan należałoby poprawić.

Na zakończenie były nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice podziękował swojej rodzinie za wsparcie, a także swoim pracownikom z Nadleśnictwa.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Wojciechem Pietrzakiem (kliknij tutaj).

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!