Naruszenie kwarantanny. Wszystkie przypadki należy zgłaszać organom ścigania

2020-03-26 13:26
Katarzyna Adamiak
2020-03-26 13:26

Każdego dnia nasi czytelnicy informują, że niektóre osoby, łamią kwarantannę domową. Co w takiej sytuacji zrobić?

Czytelnicy coraz częściej zgłaszają nam, że osoby, które powinny być w domu z powodu kwarantanny, nie przestrzegają tego obowiązku. Osoby te chodzą po ulicach i są widywane w sklepach.

Co należy zrobić w takim przypadku? O to zapytaliśmy rzecznika gryfickiej policji. – Jeżeli mamy pewność, że osoby, które są poddane kwarantannie, złamały ten obowiązek, należy zgłosić to na policję w drodze interwencji, jak również do sanepidu. Każde zgłoszenie o możliwości złamania nakazu kwarantanny będzie sprawdzone przez policjantów. Jeśli informacje te się potwierdzą funkcjonariusze poinformują o tym fakcie sanepid, który ma prawo nałożyć na taką osobę karę finansową nawet do 30 tys. złotych. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będzie postępowanie w sprawie o wykroczenie lub też w sprawie o przestępstwo – przekazuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

Na terenie powiatu gryfickiego aktualnie (dane z dziś rano) w kwarantannie domowej przebywa 114 osób. Do wczoraj funkcjonariusze stwierdzili pięć przypadków złamania kwarantanny na terenie powiatu gryfickiego. Oznacza to, że większość osób postępuje zgodnie z nałożonym na nie obowiązkiem. 

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ewa

odpowiedz
28.06.2020 09:47

To dziwne Bo nie tak dawno zadzwoniłam na policję i jakoś do tej pory pan który lamie kwarantannę nadal to robi Po moim tel nie było nawet dodatkowej interwencji że strony policji.

robert

28.06.2020 09:47

oczywiście że tak. Policja w ogóle nie reaguje. Telefon 112 też nie przyjmuje takich zgłoszeń ,,czyli ogólny bałagan,,,Rząd swoje a życie swoje,,,dlatego koronawirus w Polsce będzie przez kilka lat...

jacek z miasta rumi woj pomorskie

odpowiedz
25.10.2020 19:31

w dniu dzisiejszym tj.25.10 2020r okolo godz 15 wracajac z paku osiedlowego wraz d wiema starszymi paniami dwoch nastoletnich chopcow z wygladu na 15 latki szarzowali na rowerach bez masek ale przejezdzajac waska alejka potracili moja wspoltowarzyszke lat ponad 50 probowalem zareagowac lecz oni oddalajac sie na rowerach tylko mi odkrzykneli dogon nas dziadku oni oczywiscie byli bez masek wiec ja znajaC POBLISKI TEREN obszedlem ich z drugiej strony parku przynaleznego ponoc do kosciola i dorwalem oprawcow ktorzy dalej byli bez masek a wczesniej naderwali kortke mojej znajomej.trzymajac jednego za bluze wezwalem policje ale nagle wlaczyli sie postronni obserwatorzy nagrywajac mnie poprzez tel kom i grozac mi ze zaczepiam niewinne dzieci niczym pedofil nawet jeden pseudo dzentelmen oswiadczyl ze trafie na facebooka jako natret.w tym samym czasie czekajac na przyjazd policji ktora wezwalem wstapil do akcji kiadz z pobliskiej parafi NADMIENIAM ZE JESTEM KATOLIKIEK i to jest moja parafia,ow mlody ksiadz stanal po stronie mlodocianych twierdzac ze sa jego podopieczyni i tez wszysto nagrywal telefonem nakazal im pojechac wowczas oni zlozyli maski i odjechali zostalem sam ksiadz poszedl do kosciola prowadzic swoje kaplanstwo ja odwiozlem jedna z poszkodowanych kobiet na dworzec poniewaz obawiala sie maloletnich KATOLIKOW pozalilem sie tylko ks proboszczowi .JUZ NIGDY NIE POJDE DO SPOWIEDZI SW. DOPOKI W TEJ PARAFI JEST TAKI ....ksiadz'''''''