Nie będzie już strefy płatnego parkowania w Mrzeżynie

2024-05-27 16:53
Karol Szumny
2024-05-27 16:53

Strefa płatnego parkowania w Mrzeżynie do likwidacji. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie radni uchylili uchwałę dotyczącą tej strefy. „Musimy wystartować z punktu zero” – mówiła burmistrz Marzena Domaradzka. „Nie możemy jej [SPP – red.] naprawić bez likwidacji tego, z czym mamy do czynienia na ten moment” – podkreślił Dennis Warcholak, przewodniczący Rady Miejskiej.

Strefa płatnego parkowania w Mrzeżynie, parking przy ul. Bałtyckiej

Nie będzie już strefy płatnego parkowania w Mrzeżynie. Radni Rady Miejskiej w Trzebiatowie podjęli uchwałę uchylającą uchwałę, która mówiła o tej strefie. 10 głosów było „za”, a 5 się wstrzymało.

- Musimy naprawić tę strefę, która została ustawiona na terenie Mrzeżyna – rozpoczął Dennis Warcholak, przewodniczący Rady Miejskiej w Trzebiatowie – natomiast nie możemy jej naprawić bez likwidacji tego, z czym mamy do czynienia na ten moment – wyjaśnił.

- Samo wprowadzenie tej strefy, już nie wspominając o jej kształcie, było działaniem kontrowersyjnym – kontynuował przewodniczący. Tłumaczył, że strefy płatnego parkowania nie konsultowano z mieszkańcami. - Doprowadziło to do niepotrzebnych konfliktów społecznych – mówił Dennis Warcholak. Zaznaczył też, że wprowadzenie strefy nie rozwiązało problemu, jakim jest brak miejsc parkingowych w sezonie letnim.

- Likwidacja strefy w obecnym kształcie pozwoli nam siąść do rozmów i ustaleń z mieszkańcami Mrzeżyna, aby na spokojnie zastanowić się, jak ten problem rozwiązać – podsumował przewodniczący Rady Miejskiej.

Burmistrz Trzebiatowa Marzena Domaradzka wskazała, że największym zainteresowaniem i tak cieszy się płatny parking przy ul. Tysiąclecia, mieszczący się w centrum Mrzeżyna. Włodarz gminy odniosła się również do formy, w jaki sposób utworzono strefę.

- Strefa obejmowała małe uliczki, na których szybko robiono reorganizację. Usuwano nawet chodniki, żeby wyrysować miejsca do parkowania – mówiła Marzena Domaradzka.

Dodała, że przychód z parkomatów nie zbilansował się z pokrytymi wydatkami przeznaczonymi na utworzenie strefy.

- Jeżeli jesienią, przy udziale mieszkańców, przyjrzymy się, jak tę strefę zorganizować na nowo, to myślę, że jest to znacznie lepszy kierunek, nie wyłączając jednocześnie tej „kury znoszącej złote jaja”, jaką są płatne parkingi – powiedziała burmistrz Trzebiatowa.

W Mrzeżynie w dalszym ciągu płatnym parkingiem będzie ten wspomniany tj. przy ul. Tysiąclecia. Włodarze gminy zachęcają też do korzystania z miejsc bezpłatnych.

- Musimy wystartować z punktu zero, po to, abyśmy ocenili nasze słabe i mocne strony, i tak zaprojektowali tę strefę, by ten biznes lokalny, a także mieszkańcy funkcjonowali w zgodzie z ustanowionym przez nas prawem – podsumowała Marzena Domaradzka.

Strefa płatnego parkowania w Mrzeżynie została wprowadzona w ubiegłym roku. Obowiązywała od 15 czerwca do 15 września, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00-20:00. Objęła kilkanaście ulic na terenie miejscowości.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!