Nowy nabór: blisko milion złotych na kolejne inicjatywy w Programie Społecznik

2023-04-03 16:05
Karol Szumny
2023-04-03 16:05

Blisko 200 inicjatyw ma szansę na dofinansowanie z Programu Społecznik. W poniedziałek, 3 kwietnia, wystartował kolejny nabór wniosków. Budżet tego naboru to 875 tys. zł.

Przed Społeczniczkami i Społecznikami kolejna szansa na zdobycie środków na działania. 3 kwietnia 2023 r. staruje nabór wniosków. Na dofinansowanie mają szansę działania, które będą realizowane od lipca do grudnia. Wnioski mogą składać przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale i grup nieformalnych współpracujących z NGO.

- Program świetnie aktywizuje mieszkańców do działania i zachęca do zmieniania najbliższego otoczenia. Warto z niego korzystać – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Ciekawym rozwiązaniem jest też podział województwa na tzw. subregiony. - Chcemy zapewnić wszystkim organizacjom równy i sprawiedliwy dostęp do środków oferowanych w programie – zaznacza marszałek.

W programie wskazano pięć takich obszarów, by organizacje pozarządowe z mniejszych miejscowości miały takie same szanse na zdobycie grantu jak te z większych ośrodków.

Budżet tego naboru to 875 tys. zł. Pozwoli on na realizację minimum 175 inicjatyw (dla 5 subregionów). Maksymalna wartość dotacji to 5 tys. zł.

Wnioski można składać w generatorze Witkac do 24 kwietnia 2023 r. do godz. 23.59.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!