Orange Energia Fotowoltaika – dlaczego warto przyjrzeć się tej ofercie?

2023-03-08 13:10
Redakcja
2023-03-08 13:10

Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej, ale obawiasz się wysokich kosztów? Nie wiesz, czy taka inwestycja jest opłacalna? Sprawdź ofertę fotowoltaiki od Orange Energia! Eksperci doradzą Ci najkorzystniejsze rozwiązanie, a profesjonalne ekipy zainstalują panele. System fotowoltaiczny może zostać w całości sfinansowany za pomocą kredytu bankowego, a wszystkie formalności związane z umową załatwisz online. Już teraz poznaj więcej szczegółów.

Fotowoltaika od Orange Energia

Orange Energia jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce i oferuje szeroki zakres usług, w tym instalację paneli fotowoltaicznych wraz z rozliczeniem 100% wartości energii. Firma skupia się na oferowaniu kompleksowych rozwiązań, angażuje się także w rozwój energii odnawialnej i działa na rzecz ochrony środowiska. Z szerokiej oferty mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.

Instalacje fotowoltaiczne od Orange Energia to oferta przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych – jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to jest ona szczególnie atrakcyjna dla gospodarstw domowych z dużym zużyciem energii, chcących znacznie obniżyć swoje rachunki za prąd. Co istotne, dzięki współpracy z BNP Paribas Bank i AS InBank mogą być one w 100% finansowane w systemie ratalnym (do 150 stałych rat). Decyzja banku wydawana jest w ciągu kilku minut, a kredyt do 26 400 zł nie wymaga potwierdzania dochodów. Wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy i załatwisz online.

Fotowoltaika od Orange Energia  to obsługa na najwyższym poziomie – otrzymasz profesjonalne doradztwo na każdym etapie, projekt i montaż przez wykwalifikowane ekipy. Panele i falowniki dostępne w ofercie pochodzą od uznanych światowych producentów, co gwarantuje wysoką efektywność i niezawodność instalacji.

Jakie są inne zalety Fotowoltaiki od Orange Energia?

  • Rozliczenie Orange Energia Net-billing 1:1 – Twój rachunek będzie pomniejszony o wartość energii oddanej przez Ciebie do sieci (100% wartości energii wyprodukowanej przez Twoją instalację trafia z powrotem do Ciebie o dowolnej porze doby).
  • Pakiet benefitów dla Mikrowytwórców – obejmuje on m.in. gwarancję stałych opłat miesięcznych przez 4 lata, darmowe assistance domowe (bezpłatna pomoc 9 specjalistów, 5 razy w roku w przypadku napraw do 1 500 zł każda oraz części zmienne w cenie), ważność Magazynu Energii oddanej przez cały okres trwania umowy oraz brak opłaty za Magazyn Energii oddanej..Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej – po realizacji montażu instalacji fotowoltaicznej otrzymasz fakturę VAT. Na jej podstawie będziesz miał możliwość odliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym część kwoty poniesionych kosztów (jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego, także w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej).
  • Testowe uruchomienie instalacji i zgłoszenie do operatora systemu dystrybucyjnego (OSD).

 

Czy Fotowoltaika od Orange Energia w ogóle się opłaca?

W połowie 2022 roku w Polsce było prawie milion prosumentów (osób, które jednocześnie wytwarzają i zużywają energię elektryczną). Popularność mikroinstalacji fotowoltaicznych rosła już od dłuższego czasu, co przekładało się na szybki rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej. Zainteresowanie fotowoltaiką spadło, gdy w życie wszedł nowy sposób rozliczania fotowoltaiki – net-billing, który zastąpił model opustów (net-metering). Polega on na tym, że prosument sprzedaje nadwyżkę do sieci po określonej cenie, a za energię pobraną musi płacić tak samo jak inni odbiorcy. Przez część osób rozważających inwestycję w fotowoltaikę został on więc uznany za niekorzystny.

Tymczasem eksperci zwracają uwagę, że w dobie rosnących cen energii, opłacalność net-billingu rośnie. Fotowoltaika nadal pozostaje źródłem oszczędności, jednak jej rentowność jest uzależniona również od innych czynników, takich jak: liczba i moc paneli, ich usytuowanie (dach budynku, grunt, elewacja) czy poziom autokonsumpcji energii wyprodukowanej z instalacji. Warto mieć również na uwadze fakt, że w Polsce dostępne są dotacje, dzięki którym można obniżyć całkowity koszt inwestycji i zwiększyć jej opłacalność, m.in. Mój Prąd i Czyste Powietrze.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY