Oszuści chcą wyłudzić dane. Klienci Allegro i mBanku na celowniku

2023-02-08 18:36
Redakcja
2023-02-08 18:36

Alarm dla posiadaczy konta w serwisie Allegro.pl i klientów mBanku. W grę wchodzą kampanie oszustów, którzy próbują wyłudzić dane do logowania. NASK – czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, jest państwowym instytutem badawczym zajmującym się kwestiami cyberbezpieczeństwa. W środę instytucja przestrzega Polaków przed oszustami, którzy polują na nieuważnych.

Instytut ostrzegł przed próbami wyłudzenia danych dostępowych do serwisu Allegro. Użytkownicy portalu mogą się natknąć na wiadomości o wystawieniu faktury zawierające link do strony z logowaniem. W rzeczywistości strona jest fałszywa, a oszuści kradną w ten sposób wrażliwe dane użytkowników.

Podobną technikę stosują złodzieje, którzy usiłują wyłudzić dane od klientów mBanku. „Przestępcy w wysyłanych wiadomościach e-mail informują o wyrywkowej kontroli mającej ustalić, czy ostatnio wykonane transakcje były wynikiem oszustwa, czy też zostały wykonane przez użytkownika” – informuje NASK w komunikacie.

Oszuści, pod groźbą zawieszenia usług bankowości internetowej namawiają do kliknięcia w podany w wiadomości link, który prowadzi do fałszywej strony mBanku.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Józef

odpowiedz
10.02.2023 16:09

Nie mam alegro a bank mam polski . Nie kupuje bo nie mam kasy . 👋

Dtyih

10.02.2023 16:09

A ja nie mam konta.