Oto najmłodsi radni Rad Miejskich. Czy wiek może być przeszkodą?

2024-05-06 15:57
Karol Szumny
2024-05-06 15:57

Kamil Pruczkowski, Stanisław Kwiatkowski i Aleksandra Sawicz – to najmłodsi radni Rad Miejskich w Gryficach, Trzebiatowie i Płotach. Już jutro złożą ślubowanie. Jakie jest ich nastawienie i czy młody wiek może być przeszkodą? O tym rozmawiał z nimi nasz reporter.

Kamil Pruczkowski ma 28 lat i w najbliższej kadencji będzie reprezentował okręg nr 1 w Gryficach. W wyborach do Rady Miejskiej uzyskał 120 głosów. Należy do KWW Inicjatywa dla Przyszłości.

- Przede wszystkim bardzo dziękuję mieszkańcom Gminy Gryfice za okazane zaufanie i oddanie na mnie swojego głosu. Jestem pełen entuzjazmu i gotowości do pracy w budowaniu nowej jakości polityki samorządowej, we współpracy z mieszkańcami miasta i gminy – mówi Kamil Pruczkowski.

Nowy radny liczy na dobrą współpracę z pozostałymi radnymi i wierzy, że jego młody wiek wniesie świeże spojrzenie w działanie samorządu.

- Bycie najmłodszym radnym może być zarówno wyzwaniem, jak i przewagą, choć nie chciałbym traktować tego w ten sposób. Liczę na owocną współpracę z pozostałymi członkami rady, wspólną wymianę doświadczeń i wiedzy. Widzę swoją młodość jako atut, który pozwoli mi wnieść świeże spojrzenie w działanie samorządu – kontynuuje Kamil Pruczkowski.

- Swoją pracą chciałbym pokazać, jak można aktywnie i wspólnie tworzyć to miasto i gminę miejscem, w którym można dobrze żyć. Chciałbym, aby nasza gmina była miejscem, do którego ludzie przyjeżdżają zamiast stąd wyjeżdżać, gdzie będą mogli rozwijać się i spełniać swoje marzenia. Na własnym przykładzie chcę pokazać, że my młodzi także mamy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość i funkcjonowanie samorządu – zaznacza.

- Kilka lat temu postanowiłem, że to tutaj jest miejsce, w którym chcę żyć. Stąd moje aktywne działania na rzecz mojego sołectwa, co teraz w praktyce chcę przełożyć na szersze działania na rzecz całej Gminy i wykorzystać zdobyte doświadczenie. Mam nadzieję, że inni podejmą podobne decyzje i będziemy mogli cieszyć się coraz większą liczbą ludzi, którzy swoje wykształcenie i doświadczenia zawodowe zdobywać będą i wykorzystywać dla dobra naszej Gminy Gryfice – powiedział Kamil Pruczkowski.

Stanisław Kwiatkowski ma 30 lat i w najbliższej kadencji będzie reprezentował okręg nr 1 w Trzebiatowie. W wyborach do Rady Miejskiej uzyskał 187 głosów. Należy do KWW M. Domaradzkiej Nowa Energia.

- Jestem głęboko przekonany, że kluczem do skutecznego działania jest ciągły dialog z mieszkańcami, słuchanie ich potrzeb i aktywne odpowiadanie na nie. W najbliższej kadencji skoncentruję się na rozwijaniu społeczności poprzez inicjowanie dialogu i realizację potrzeb, co obejmie również programy rewitalizacji, takie jak nasz park miejski – mówi Stanisław Kwiatkowski.

Nowy radny zaznacza, że jest pozytywnie nastawiony i pełen chęci do działania, a młody wiek nie jest ani przeszkodą, ani przewagą.

- Przed nadchodzącą kadencją moje nastawienie jest niezmiennie pozytywne. Pełen jestem chęci do działania i nauki, gotowy do podejmowania wyzwań i dążenia do osiągnięcia najlepszych rezultatów dla naszej społeczności. Chciałbym podziękować moim wyborcom za zaufanie i wsparcie, które motywuje mnie do pełnienia tej odpowiedzialnej roli.

- Uważam, że bycie najmłodszym radnym nie jest przeszkodą ani przewagą. Dla mnie nie chodzi o współzawodnictwo ani rywalizację. Każdy radny ma równy wpływ na działanie i rozwój społeczności, a różnorodne środowisko pozwala na spojrzenie na problemy z różnych perspektyw. Jestem przekonany, że mogę wiele się nauczyć od moich kolegów i koleżanek radnych, jednocześnie  dzieląc się swoimi umiejętnościami i wiedzą. To dla mnie niezwykle motywujące – powiedział Stanisław Kwiatkowski.

Aleksandra Sawicz ma 32 lata i w najbliższej kadencji będzie reprezentowała okręg nr 5 w Płotach. W wyborach do Rady Miejskiej uzyskała 90 głosów. Należy do KWW Szymon Klimko.

- Zaskoczyło mnie to, że jestem jedną z najmłodszych radnych w naszym powiecie. Absolutnie nie czuję się gorsza. Wręcz przeciwnie – sądzę, że mogę wnieść świeże spojrzenie na wiele spraw i problemów w gminie – mówi Aleksandra Sawicz.

- Oczywiście starszym ode mnie radnym – przede wszystkim tym, którzy mają przed sobą kolejną kadencję – nie można niczego ujmować, a wręcz przeciwnie – należy podkreślać ich kompetencje – dodaje.

- Jak wszędzie, tak i w Radzie Miejskiej, doświadczenie trzeba zdobyć. Moja determinacja i chęć działania będzie tylko dodatkowym atutem. Plany na kadencję mam ambitne. Bardzo dużo chciała bym zrobić, zmienić. Będę głosem mieszkańców „Zatorza” w Radzie Miejskiej w Płotach. Mam nadzieję, że wszystkie moje pomysły i wnioski zostaną przedyskutowane i nie zostaną odstawione na bok. Wiem, że jeśli tylko będziemy działać wspólnie dla dobra mieszkańców, to wiek czy doświadczenie nie mają tutaj najmniejszego znaczenia. Liczy się wspólny cel, a jest nim budowanie lepszej przyszłości dla nas wszystkich – powiedziała Aleksandra Sawicz.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!