Otwieramy serca. Ruszyła zbiórka na rzecz gryfickiego szpitala

2020-03-31 9:13
Katarzyna Adamiak
2020-03-31 9:13

Rozpoczęła się internetowa zbiórka pieniędzy na rzecz gryfickiego szpitala Medicam - to oddolna inicjatywa Żanety Janiszewskiej i Marcina Pieczeniuka.

W reakcji na apel szpitala, na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka Otwieramy serca dla szpitala w Gryficach. W opisie zbiórki przeczytamy:

- Gdzie jedziesz Mamusiu? - Do pracy, kochanie. - A jeśli coś złego Tobie się tam stanie? Przecież wszędzie mówią, że jest niebezpiecznie… - Dlatego do pracy iść muszę koniecznie. -Mamusiu, ale mówią, żeby w domu siedzieć! -Dobrze, że tak mówią, bo trzeba to wiedzieć. Ale żeby w domu bezpiecznie się chować, ktoś musi na świecie porządku pilnować. I pomagać ludziom, którym sił ubywa. U dorosłych ta praca – służbą – się nazywa. - Rozumiem, zanim pójdziesz – buziak jest konieczny!

I krzyżyk na czoło, żebyś była bezpieczna.. - Taka jesteś mądra, chociaż jeszcze mała… - Kocham Cię Mamusiu i będę czekała… I poszła Mamusia, choć córka się smuci.

Łza płynie po twarzy, bo nie wie, czy wróci... Każdego dnia, kiedy my siedzimy bezpiecznie w swoich domach otoczeni najbliższymi żoną, mężem, dziećmi, oni tocząc walkę o nasze bezpieczniejsze jutro. Muszą z tych bezpiecznych, rodzinnych przystani wychodzić na zewnątrz.. Lekarz... Pielęgniarka.. Sanitariusz.. Ratownik Medyczny, a nawet osoby dbające o czystość, muszą każdego dnia żegnać się ze swoimi rodzinami..

Muszą żegnać się z dziećmi.. Muszą z bólem serca opuszczać mieszkania, być może ostatni raz zamykając za sobą drzwi.. Narażeni na niebezpieczeństwo.. Narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia toczą walkę o nas.. O nasze życie o nasze bezpieczne jutro.. Kochani to bohaterowie codzienności, których większość z nas nie zauważa.. Więc otwórzmy dziś szeroko oczy.. Otwórzmy dziś serca, o których bicie oni walczą każdego dnia dla nas..

Pomóżmy dziś my.. Zapewnijmy im bezpieczne warunki pracy.. Zapewnijmy im pewność powrotu do własnych domów.. Dajmy im pewność otworzenia zamkniętych za sobą drzwi… Powrotu do tych, których kochają w zdrowiu..

Celem zbiórki, której założycielami są Żaneta Janiszewska (tel. 695026792) i Marcin Pieczeniuk (tel. 731691771) jest uzbieranie 10 tys. złotych.

Jeśli chcesz pomóc, kliknij tutaj.

Czytaj także:Pomoc potrzebna jak nigdy - apel gryfickiego szpitala

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!