Plac zabaw z budżetu obywatelskiego gotowy

2024-06-02 11:11
Karol Szumny
2024-06-02 11:11

Plac zabaw w Gołańczy Pomorskiej, który został doposażony dzięki dofinansowaniu z Trzebiatowskiego Budżetu Obywatelskiego, jest już gotowy.

ZDJĘCIE 1 z 8

­W Gołańczy Pomorskiej został doposażony plac zabaw. To w ramach projektu „Aktywny zakątek w Gołańczy Pomorskiej”, który zdobył najwięcej głosów (485) w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim Gminy Trzebiatów. Na ten cel Sołectwo otrzymało 50 tys. złotych. Dodatkowe środki w kwocie 6 tys. złotych przeznaczono także z Funduszu Sołeckiego.

- W ramach tej inwestycji został doposażony istniejący plac zabaw. Pojawiła się tyrolka zjazd linowy, dwie huśtawki (w tym bocianie gniazdo), domek sadownika z elementami wspinaczki, huśtawka typu ważka, a także siłownia zewnętrzna, ławeczki i stojaki na rowery – mówi Dorota Adamowicz, sołtys Sołectwa Gołańcz Pomorska I.

- Myślę, że ten projekt jest strzałem w dziesiątkę, bo przyciąga on wielu mieszkańców Gołańczy Pomorskiej, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Teraz ten plac zabaw tętni życiem – podkreśla.

Pomysł na doposażenie placu zabaw pojawił się w ubiegłym roku. Nie było to jednak możliwe, by kupić urządzenia z własnych środków Sołectwa. Stąd propozycja, by złożyć projekt do budżetu obywatelskiego.

- Pomysł na ten projekt zrodził się we wrześniu ubiegłego roku podczas zebrania wiejskiego. Wówczas padła propozycja, aby doposażyć plac zabaw z Funduszu Sołeckiego. Niestety było to nierealne do zrealizowania, ponieważ koszty takich urządzeń są bardzo duże. Dlatego postanowiliśmy złożyć projekt do budżetu obywatelskiego – wyjaśnia Dorota Adamowicz i dziękuje wszystkim zaangażowanym w ten projekt, a także głosującym. – Dzięki wam mamy teraz bajkowy plac zabaw – zaznacza.

Z nowych urządzeń cieszą się również najmłodsi mieszkańcy Gołańczy Pomorskiej.

- Nowy plac zabaw bardzo mi się podoba. Najbardziej huśtawka i tyrolka – powiedziała Emilka.

­- Tyrolka była moim marzeniem, więc bardzo mi się tutaj podoba. Super też jest domek farmera i huśtawka – powiedziała Pola.

­- Mnie na placu zabaw podoba się wszystko – powiedział Jaś.

- Nowy plac zabaw bardzo mi się podoba. Najbardziej zjeżdżalnia i huśtawka – powiedziała Maja.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!