„Polska inspiruje Polskę”. Studio Onet zagościło na trzebiatowskim Rynku [ZDJĘCIA]

2024-05-23 14:35
Karol Szumny
2024-05-23 14:35

Dziennikarze portalu Onet odwiedzili dziś Trzebiatów. To w ramach programu „Polska inspiruje Polskę”. Na placu ratuszowym stanęła charakterystyczna przyczepa, czyli Studio Onet, w którym dziennikarze rozmawiali z aktywnymi mieszkańcami gminy.

ZDJĘCIE 1 z 7

W czwartek do Trzebiatowa przyjechało mobilne Studio Onet. To w ramach programu „Polska inspiruje Polskę”, podczas którego dziennikarze portalu odwiedzają najbardziej inspirujące miejsca w kraju.

- Dzisiaj jesteśmy w Trzebiatowie i rozmawiamy o historii, muralach, słonicy, wilkach, a także o legendach i zabytkach, które tu są. Mamy dziś wielu wspaniałych gości – mówi w rozmowie z naszą redakcją Martyna Bielska, reporterka Onetu i współprowadząca program.

Program „Polska inspiruje Polskę” rozpoczął się 6 maja. Ma on na celu pokazać „lokalną pozytywną Polskę, w której się da i dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności dzieją się ciekawe i inspirujące rzeczy”.

- Jest to autorska trasa Onetu. Jeździmy do zarówno mniejszych, jak i większych miast i pokazujemy je z nieznanej perspektywy – dodaje Martyna Bielska.

W Studiu Onet gościli dziś: Andrzej Krzywicki – przewodnik PTTK „Baszta Kaszana”; Marzena Domaradzka – burmistrz Trzebiatowa; Krzysztof Wasilewski – prezes stowarzyszenia „Nasze Miejsce”; Sławomir Skukowski – fotograf i pasjonat przyrody; Marek Kwiatkowski – prezes TOT „Ujście Regi”; Mirosław Czerwiński – SRH „Rega”; Paweł Grabowiec – mieszkaniec Mrzeżyna; oraz Renata Teresa Korek – dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury – wraz z Janiną Kochanowską – historykiem sztuki, opiekunką merytoryczną seminarium naukowego „Trzebiatów – spotkania pomorskie”.

Cały materiał z Trzebiatowa będzie można zobaczyć jutro wczesnym popołudniem na stronach Onetu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!