Pomóżmy Dimie wygrać walkę z ciężką chorobą

2024-03-13 15:30
Karol Szumny
2024-03-13 15:30

Gracz Sparty Gryfice i uczeń Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach Dmytro Kysliuk potrzebuje pomocy w walce z chorobą. Powstała zbiórka charytatywna.

ZDJĘCIE 1 z 2

Dmytro Kysliuk, nazywany przez bliskich Dima, potrzebuje naszej pomocy. Mieszkaniec Gryfic jest pacjentem Kliniki Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroentrologii Dziecięcej PUM. W marcu rozpoznano u niego wielokomórkowego chłoniaka z komórek B, ALK dodatniego. Dima jest w trakcie intensywnego leczenia cytostatycznego.

- Dima jest niezwykły; zachwyca naturalnością, szczerością i otwartością. Pełen nieposkromionej młodzieńczej energii: wtedy, gdy gra w piłkę i kiedy siedzi w szkolnej ławce. Jak każdy nastolatek poszukuje, błądzi i odkrywa, czasem coś psocąc, innym razem poruszając swoją pomocą oraz wyjątkową wrażliwością. Czasem poważny, zatroskany, czasem spokojny, za moment z energią trudną do opanowania, a za chwilę zarażający szczerym, naturalnym uśmiechem, który potrafi rozładować każde napięcie. W jego obecności nie można się nudzić, każda chwila jest pełna niespodzianek i emocji – opisuje Mariusz Dąbrowski, współorganizator zbiórki.

Dima może do nas wrócić bardzo szybko, potrzebuje jednak naszego wsparcia. Zbiórkę możesz wesprzeć tutaj: „Pomóżmy Dimie w walce z przeciwnościami losu!”

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!