Poseł Artur Łącki o bieżącej sytuacji na świecie

2022-03-19 15:05
Karol Szumny
2022-03-19 15:05

Artur Łącki w rozmowie z gryfickim Radiem Plus przedstawił swoje zdanie na temat wojny ukraińsko-rosyjskiej oraz o napływających do Polski uchodźcach. Poseł PO został zapytany również m.in. o oddział psychiatryczny w gryfickim szpitalu.

Poseł Artur Łącki // archiwum Superportal24

Trudny czas wojny

- Świat nam pokazuje, że niestety kilkadziesiąt lat spokoju i bezpieczeństwa może być zrujnowane w jeden dzień, jeśli w jakimś zakątku świata zaczyna rządzić bandyta i szaleniec. Rosyjskie społeczeństwo jest nauczone ślepego posłuszeństwa i przytakiwania władzy, niezależnie, co by ta władza robiła. Właśnie taka „putinizacja” tego kraju doprowadziła do tego, co teraz mamy. Należy się tego bać, ale trzeba się też temu przeciwstawiać. […] Świat musi jasno powiedzieć: koniec takim systemom.

- Jestem zwolennikiem twardej narracji z Rosją. Nie można jej pozwalać na to, co robi. Trzeba zastosować takie środki, żeby Rosję osłabić, by nie mogła już szantażować całego świata.

- Wydaje mi się, że państwa zachodnie, a w szczególności NATO, powinni doprowadzić do konfrontacji z Rosją. Teraz moglibyśmy ją sprowadzić na drogi demokratycznego rozwoju, czyli ją pokonać. Teraz jest ten moment.

Uchodźcy w Polsce

- Dopóki społeczeństwo polskie będzie tak ciepło przyjmować uchodźców i będzie miało tak otwarte serce, jak do tej pory, to jesteśmy w stanie przyjąć dużo Ukraińców. Musi to jednak też zrobić cała Europa, a nie tylko Polska, bo zabraknie nam miejsc. […] Wszystkie rządy, które doprowadziły, że nasz kraj jest w UE oraz NATO, zrobiły jak najlepszą rzecz dla państwa polskiego. Gdyby teraz nastąpił konflikt na linii Rosja-NATO, to Rosja nie miałaby żadnych szans.

Oddział psychiatryczny w gryfickim szpitalu zostanie zamknięty?

- Jestem już umówiony na spotkanie z panem dyrektorem Sołtysińskim. Zrobię wszystko, żeby ten oddział nie został zamknięty. Musimy też zacząć poważnie myśleć nad centrum psychiatrii dziecięcej, bo dzieci po dwóch latach COVID-u, niechodzenia do szkoły potrzebują bezwzględnej pomocy. Oddział psychiatryczny jest jednym z ważniejszych w każdym szpitalu.

Wysokie ceny w Polsce

- Błędem było niewprowadzenie strefy euro w Polsce w 2012 roku. Panujące wysokie ceny są wynikiem spadku wartości złotówki względem wszystkich innych walut. Płacimy haracz wysokiej złotówki.

Darmowe porady prawne oraz psychologiczne

- W moim biurze poselskim działają dwie rzeczy. Od półtora roku prowadzimy darmowe porady prawne, które cieszą się uznaniem. Od miesiąca natomiast otworzyliśmy także porady psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Dwa razy w miesiącu dyżuruje pani psycholog, z którą można umówić się na spotkanie.

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

KRZYSZTOF

odpowiedz
20.03.2022 12:21

Sam Panie Łącki. Nikt nie chce z Tobą rozmawiac. Mów do kamieni 🤪

Jola

odpowiedz
20.03.2022 12:46

No proszę dawno gościa niebylo, same mądrości czy ktoś w redakcji to czyta przed publikacją. Ekspert ekonomiczno prawniczy okazuje się być również wysokiej klasy specjalista wojskowym. W Rewalskiej uczelni kształcili samych wybitnych fachowców.

KRZYSZTOF

odpowiedz
20.03.2022 12:48

To PO likwidowało. Armię Polską . Teraz macie kłamstwa panie T .

inż. Kwaśniewski

odpowiedz
20.03.2022 12:59

Kryzys a ten warchoł coraz szerszy. Może z głodu puchnie.

KRZYSZTOF

20.03.2022 12:59

Kwasniewski także? Sami wiemy kto !

Specjalista

odpowiedz
21.03.2022 20:00

Pan panie Łącki wygadujesz kolejne głupoty. Zamień sobie te "uczciwie" zarobione złotówki na euro a zwykłych Polaków zostaw w spokoju. Będziesz miał własną strefę EURO

KRZYSZTOF

21.03.2022 20:00

Socjalistyczne kłamstwa . Może mówi Pan Ł🤮

Zenek

odpowiedz
20.03.2022 09:31

Zastanawiam sie czy pan posel wybudowal pod swoimi posiadlosciami jakies schrony przeciwlotnicze czy bunkier przeciwatomowy ze tak popiera konflikt NATO rosja bo z tego co wiem to w powiecie nie ma zadnego I nikt nawet o tym nie myslal bo po co

bil

odpowiedz
20.03.2022 10:49

– Dodatkowy gazociąg do Polski nie jest potrzebny. Baltic Pipe będzie bardzo drogim pomnikiem polskiego rządu. Nic więcej – powiedział Waldemar Pawlak w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. „Pawlak mówi głosem Gazpromu. Powrót do polskiej polityki Tuska i Pawlaka nie jest przypadkowy” – skomentował na Twitterze słowa wicepremiera i ministra gospodarki w rządzie PO-PSL Janusz Kowalski.

KRZYSZTOF

20.03.2022 10:49

Dla pana t. Bez potrzeby . Lepiej chodzić po molo w Sopocie

Józek 666

odpowiedz
20.03.2022 13:58

Jak zamkną oddział psychiatryczny to gdzie będzie się leczył antysemita uchodzca emigrant podpaska ?

KRZYSZTOF

odpowiedz
23.03.2022 17:50

Proszę Pana redaktora ! Niech Pan nie pokazuje już nigdy tego pana Ł . Bo to może komunista !? . Ile mamy to cierpieć. Zawsze może mówić do kaczek !🤣

25.03.2022 13:35

Gdyby pan Łącki miał za grosz poczucia godności i honoru zniknął by z tych stron SP24. 99.99 % wpisów jest dla niego negatywnych, pogrąża siebie, swoją rodzinę, partię. panie Arturze dzieci i wnuków panu nie szkoda, nie masz pan serca, przecież rówieśnicy nabijają się z nich w żywe oczy.