Poseł Łącki rozmawiał z wojewodą o szpitalu: jutro kolejne decyzje!

2020-04-01 21:58
Tomasz Krupecki
2020-04-01 21:58

Szpital w Gryficach został zamknięty wraz z personelem i pacjentami. Decyzja o zamknięciu lecznicy została podjęta dziś wieczorem, po tym jak okazało się, że 2 osoby z personelu medycznego są zakażone koronawirusem.

- Decyzją PPIS w Gryficach, w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2, objęte kwarantanną zostały kompleks budynku głównego, tzw. 90 łóżkowego i przychodnia szpitala w Gryficach. Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów również spoza środowiska szpitalnego - informuje naszą redakcję Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szczecinie.

Poseł Artur Łącki na swoim Facebook-u poinformował o rozmowie z wojewodą zachodnipomorskim Tomaszem Hincem. Politycy rozmawiali o sytuacji, w jakiej znalazł się gryficki szpital.

- Co do skali i zasięgu kwarantanny, decyzje zostaną podjęte jutro w porozumieniu z wojewódzkimi służbami sanitarnymi, po zapoznaniu się z wynikami przeprowadzonych testów i przeprowadzeniu wywiadu sanitarnego – przekazuje na swoim Facebook-u Łącki i dodaje - Wojewoda Hinc zapewnił mnie, że mieszkańcy powiatu gryfickiego i wszyscy korzystający z usług naszego szpitala, nie pozostaną bez opieki medycznej. W razie potrzeby w gotowości są szpitale w Kołobrzegu, Goleniowie i Szczecinie. 

W województwie zachodniopomorskim stwierdzono koronawirusa u 79 osób. W powiecie gryfickim mamy 19 przypadków.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!