Prognozowana siła wiatru jest przerażająca! Niebezpieczna noc i poranek

2022-02-18 12:00
Adam Litwinowicz
2022-02-18 12:00

Prognozy mówią o wietrze wiejącym z prędkością nawet do 140 km/h. Najbardziej niebezpieczna sytuacja prognozowana jest na noc z piątku na sobotę oraz sobotni poranek.

- W powiatach nadmorskich porywy wiatru chwilami mogą osiągać prędkość aż do 100 - 140 km/h. UWAGA lokalnie w tych regionach wiatr może przekraczać te wartości! - czytamy na portalu Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim. - Silny wiatr będzie z kierunku zachodniego i północno zachodniego. Najsilniejszych porywów należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę zwłaszcza nad ranem oraz w pierwszej części dnia w sobotę. Lokalnie nie można wykluczyć burz z opadami mieszanymi, silnym wiatrem, a nawet trąbami powietrznymi! - czytamy dalej.


Synoptycy przestrzegają. - Apelujemy o zachowanie ostrożności i posprzątanie balkonów z lekkich przedmiotów. Radzimy nie stawiać samochodów pod drzewami, rusztowaniami oraz dachami. Kierowcy w tym okresie muszą zachować szczególną uwagę i muszą być przygotowani na możliwe niebezpieczeństwo. Starajcie się nie stawać pod drzewami a wszystkim służbom radzimy dobrze zabezpieczyć rusztowania na budowach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!