Przejadą rowerem 340 km w szczytnym celu

2024-05-22 12:49
Karol Szumny
2024-05-22 12:49

Już w najbliższy piątek, wczesnym rankiem, trzech mieszkańców Gryfic wyruszy w rowerową, charytatywną podróż na Hel. Ich celem jest nagłośnienie zbiórki charytatywnej Ewy Czerwińskiej – mieszkanki Karnic, która zmaga się z guzem mózgu i powikłaniami po radioterapii.

Robert Rychlik, Mariusz Remplewicz i Robert Malinowski w najbliższy piątek, około 3 nad ranem, wyruszą rowerem na Hel.

- Naszym celem jest pomoc Ewie Czerwińskiej, mieszkance Karnic, która zmaga się z chorobą i potrzebuje wsparcia. Chcemy poprzez nasz wysiłek nagłośnić zbiórkę charytatywną i zmobilizować ludzi do pomocy – mówi w rozmowie z naszą redakcją Robert Rychlik.

Mieszkańcy Gryfic do przemierzenia mają około 340 km. Do celu chcą dotrzeć około godz. 21:00.

- Dla nas jako amatorów jest to naprawdę spory odcinek. To duży wyczyn, więc jeśli nam się uda, to będziemy z siebie dumni. A to wszystko w szczytnym celu – dodaje nasz rozmówca.

Przygotowania trwają już od kilku tygodni.

- Zrobiliśmy już trochę kilometrów przed tym wyjazdem, bo nie sposób jest wstać z fotela i jechać 340 kilometrów. Przygotowujemy się od kilku tygodni. W razie potrzeby będzie przed nami jechał nasz samochód pomocniczy, więc będziemy bezpieczni – powiedział Robert Rychlik.

Nie jest to pierwsza forma wsparcia w taki sposób. Dwa lata temu nasz rozmówca przejechał w szczytnym celu Chorwację, a w ubiegłym roku Robert Rychlik wraz z Mariuszem Remplewiczem przejechali charytatywnie z Gryfic do Karpacza. To ich kolejna akcja.

Gryficzanom życzymy dobrej pogody i wiatru w plecy! A zbiórkę charytatywną pani Ewy można wesprzeć tutaj: POMÓŻ MI WRÓCIĆ DO ZDROWIA

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!