Przyjaciele "stawiają Lenkę na nogi". Wkrótce duże wydarzenie w naszym powiecie [ZAPROSZENIE]

2022-05-17 20:04
Redakcja
2022-05-17 20:04

Już 29 maja w Niechorzu (gm. Rewal) odbędzie się DZIEN DAWCY SZPIKU DKMS. Celem imprezy jest znalezienie bliźniaka genetycznego dla uczennicy III klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niechorzu – Leny Szczepaniak. Dziewczynka jest chora na białaczkę. Z pomocą ruszają przyjaciele, którzy organizują pomoc. O szczegółach opowiedzieli naszej redakcji podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Oglądajcie materiał filmowy.

„STAWIAMY LENKĘ NA NOGI” - DZIEN DAWCY SZPIKU DKMS POŁĄCZONY Z BICIEM REKORDU POLSKI W NAJWIĘKSZEJ LICZBIE OSÓB STAWIAJĄCYCH BABKI Z PIASKU W DANYM MOMENCIE

Już 29.05.2022 w Niechorzu (woj. zachodniopomorskie, gm. Rewal) odbędzie się DZIEN DAWCY SZPIKU DKMS. Jest to jedyna impreza DKMSu w najbliższym czasie w województwie zachodniopomorskim. Celem imprezy jest znalezienie bliźniaka genetycznego dla uczennicy III klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niechorzu–Leny Szczepaniak. 21 lutego 2021, pokój w domu zamieniła na szpitalną salę. Diagnoza – AML, czyli ostra białaczka szpikowa. Zwykły katar zamienił się w trudną i wyczerpującą walkę o życie. Chemioterapia, inwazyjne, bolesne zabiegi i leczenie powikłań z nimi związanych. To były niesamowicie trudne tygodnie dla dziewczynki, jej najbliższych i wszystkich, którzy ją znali. Jednak Lenka okazała się niesamowicie dzielną MAŁĄ, WIELKĄ WOJOWNICZKĄ. Ani na moment nie opuściła jej pogoda ducha, optymizm i nadzieja, że ból i cierpienie, które jej towarzyszą miną, a ona wyzdrowieje. Wszystko wskazywało na to, że udaje jej się wygrywać z chorobą, jednak zabrakło 3 miesięcy. Niestety, teraz białaczka zaatakowała ze wzmożona siłą. Lenka potrzebuje przeszczepu szpiku. Nasza Mala Wojowniczka dzielnie walczy pod opieką fantastycznej grupy lekarzy z Pomorskiego Uniwresytetu Medycznego przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczeciniena, na oddziale hematologii dziecięcej. Przed dziewczynką jeszcze wielomiesięczne leczenie, by w pełni odzyskała zdrowie. Wszyscy bardzo mocno wierzymy, że Lenka pokona białaczkę i znów będzie szczęśliwym i uśmiechniętym dzieckiem. Potrzebuje tylko jednego Bohatera, który odda Lence cząstkę siebie i da jej szansę na nowe życie.

Miejscem imprezy będzie plaża przy ulicy Pocztowej w Niechorzu przy nowowybudowanym molo. Chcąc wykorzystać miejscowość nadmorską, goszczącą aktualnie kilka tysięcy turystów, w ramach festynu rodzinnego, chcemy powiększyć Bank Dawców Szpiku DKMS o kilkaset nowych dawców, a przy okazji poprzez prasę, radio i telewizję chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób i chcemy poszerzać wiedzę na temat możliwości zostania dawcą szpiku.

Dla przyciągnięcia większej ilości osób, razem z Biurem Rekordu Polski, przeprowadzimy bicie rekordu Polski pod nazwą: „Najwięcej osób robiących babki z piasku jednocześnie”, ma być to impreza, która przyciągnie mieszkańców Gminy Rewal i okolicznych miejscowości jak również turystów spędzających urlop na Wybrzeżu Rewalskim.

 

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Damian

odpowiedz
18.05.2022 07:48

Przy nowo wybudowanym molo nie znajduje się ulica Pocztowa, molo jest przy ul Nadmorskiej.

Bartek

odpowiedz
18.05.2022 15:59

Kto będzie gwiazdą wieczoru