PS FS Płoty na obozie przygotowawczym w Białym Borze

2023-08-02 9:25
Karol Szumny
2023-08-02 9:25

W ubiegłym tygodniu ponad 70 zawodników Pogoń Szczecin Football Schools z roczników 2012, 2013 i 2014 uczestniczyło w obozie przygotowawczym do nowego sezonu rozgrywkowego. Z naszej szkółki w obozie wzięło udział 6 osób.

ZDJĘCIE 1 z 14

W trakcie tygodniowego pobytu w malowniczo położonej miejscowości na Pojezierzu Pomorskim pracowaliśmy nad wieloma elementami piłkarskiego rzemiosła. Do swojej dyspozycji mieliśmy dobrze przygotowane pełnowymiarowe boisko trawiaste, boiska do gry: w piłkę plażową, siatkówkę i małe boisko do piłki nożnej. Mogliśmy również korzystać ze strzelnicy, stołów do ping ponga i wielu innych gier towarzyskich. 5 minut marszu od naszego Ośrodka Wczasowego znajdowała się bardzo dobrze wyposażona w sprzęt wodny plaża nad jeziorem Łobez.

W ciągu naszego pobytu rozegraliśmy 3 sparingi z młodszymi drużynami z naszej szkółki oraz ze Startem Miastko. Podczas obozu rozegraliśmy również turnieje w piłkę plażową, tenisa stołowego, strzelania z wiatrówki do tarczy i konkurs wiedzy o słynnych piłkarzach. W słoneczne dni doskonaliliśmy swoje umiejętności w pływaniu, nurkowaniu i gry w siatkówkę na plaży.

W trakcie pobytu na obozie w Białym Borze nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów z kolegami ze Szczecina. W czwartkowy wieczór na dużym ekranie w Chacie Syberyjskiej wspólnie obejrzeliśmy mecz eliminacyjny Ligi Konferencji Lindfield Belfast - Pogoń Szczecin. Już przed meczem młodzi portowcy śpiewali i tańczyli popularne teksty z młyna stadionu Floriana Krygiera np. "Wiara jest w nas.....", " Laba da ... tańczymy walczyka...." i wiele innych. Także atmosfera była zbliżone do tej, która panuje na stadionie przy ulicy Twardowskiego. Do końca oklaskiwaliśmy płynne akcje portowców zwieńczone 5 skutecznymi strzałami.

Wszyscy uczestnicy obozu na pamiątkę otrzymali plecaki treningowe z logo PS FS. 7 dni szybko minęło i w piątek zmęczeni, ale zadowoleni musieliśmy pakować bagaże i wracać do domu. Miejmy nadzieje, że dobrze zorganizowany i przepracowany obóz przyczyni się do zrealizowania celów sportowych przez wszystkie drużyny w nim uczestniczące oraz podniesienia indywidualnych umiejętności technicznych zawodników.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!