Rekord życia i drugie miejsce. Sukcesy Janka Wędzińskiego!

2021-03-04 10:04
Redakcja

Janek Wędziński pobił swój rekord życiowy i zajął drugie miejsce podczas I edycji Grand Prix województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego w pływaniu. Dla młodego pływaka z Gryfic to kolejne w ostatnich dniach sukcesy sportowe.

W rozegranych w środę na pływalni w Koszalinie zawodach w ramach I edycji Grand Prix województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego w pływaniu wystartowało 250 pływaków. Wśród nich był trenujący na co dzień w gryfickiej pływalni Janek Wędziński. Młody sportowiec z Gryfic na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1:14; 92 zajął II miejsce, poprawiając swój rekord życiowy o 4 sekundy. W drugim stracie na dystansie 50 metrów stylem motylkowym Janek nieznacznie uległ przeciwnikom zajmując 5 miejsce, z czasem 32:30.

To kolejny w ostatnich dniach udany start Janka. Zaledwie kilka dni wcześniej pływak z Gryfic i jego kolego Bartek Rodziewicz zaliczyli udany występ w rozegranych w stolicy Pomorza Zachodniego dwudniowych zawodach o Puchar Prezesa MKP Szczecin.

W zawodach, w których wystartowało ponad 300 pływaków, gościli m.in. zawodnicy Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia, Gdańska, Gorzowa, Koszalina. Obaj gryficcy sportowcy w każdym starcie poprawili rekordy życiowe.

Janek w starcie na 50 m stylem dowolnym osiągnął wynik 28:50 i tym samym zdobył II klasę sportową, plasując na 5 miejscu (34 zawodników rocznik 2007). Warto zaznaczyć, że do pierwszego miejsca zabrakło 0,34 s.