Rozpoczął się turniej wiedzy o Trzebiatowie [ZDJĘCIA]

2024-04-19 9:46
Karol Szumny
2024-04-19 9:46

O godzinie 9:00 w trzebiatowskim Pałacu rozpoczął się turniej wiedzy o Trzebiatowie. Bierze w nim udział łącznie 57 uczestników. Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2.

ZDJĘCIE 1 z 6

W piątek w Pałacu nad Młynówką odbywa się turniej wiedzy o Trzebiatowie. Bierze w nim udział łącznie 57 uczestników – ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

- Turniej odbywa się od 1997 roku. Inicjatorem był nasz klubowy kolega Kazimierz Rachański. Dlatego też, my jako członkowie Koła PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie jesteśmy zapraszani do tego wydarzenia – mówi Ewa Fudała, przewodnicząca Koła PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie.

Uczestnicy podzieleni są na trzyosobowe grupy. Stanowiska egzaminacyjne znajdują się w różnych częściach Pałacu. Tam młodzież odpowiada na pytania.

­- Forma tego turnieju zmieniała się na przestrzeni lat. Wszystkie pytania i zadania przygotowuje Trzebiatowski Ośrodek Kultury. Jest to żywa lekcja historii, ponieważ uczestnicy chodzą po całym Pałacu – wyjaśnia Ewa Fudała.

- Jesteśmy pod wrażeniem przygotowania i wiedzy dzieci. Uczestnicy są bardzo ambitni i wielokrotnie nas zaskoczyli – zaznacza.

Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2.

- Bierzemy dzisiaj udział, bo interesujemy się historią. Nie przygotowywaliśmy się dużo. Oby udało się zająć wysokie miejsce – mówią Nikodem i Antoni, uczestnicy konkursu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!