Samorządy zainwestują w ciepłe mieszkania. Miliony złotych z WFOŚiGW

2024-05-28 7:44
Karol Szumny
2024-05-28 7:44

Prawie 12 milionów złotych trafi do trzech samorządów z powiatu gryfickiego na wymianę pieców w mieszkaniach i budynkach wielorodzinnych.

fot. wzp.pl

W poniedziałek, 27 maja, reprezentanci gmin odebrali w Urzędzie Marszałkowskim umowy na dofinansowanie.

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu Ciepłe Mieszkanie nowe źródła ciepła zostaną zamontowane w ponad 100 mieszkaniach oraz 52 budynkach zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe w powiecie gryfickim.

Wsparcie trafi do gmin: Gryfice (5,95 mln zł; 60 m.; 30 b. w.), Płoty (3,35 mln zł; 30 m.; 10 b. w.) oraz Trzebiatów (2,65 mln zł; 15 m.; 12 b. w.).

Program Ciepłe Mieszkanie oferuje wsparcie na montaż kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła albo podłączenia lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Dofinansowanie można otrzymać także na wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Sfinansować można również koszt przygotowania dokumentacji projektowej dotyczącej inwestycji. Wysokość dotacji na jedno mieszkanie to – w zależności od dochodów w przeliczeniu na członka rodziny – od 16,5 do 41 tys. zł.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!