Sposoby na świeżą i promienną cerę

2023-09-26 14:20
Artykuł sponsorowany/materiał partnera
2023-09-26 14:20

Świeża i promienna cera jest naszą najlepszą wizytówką. Świadczy o naszym dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Jak więc osiągnąć ten efekt?

Zadbaj o sen

Za wypoczętą, piękną skórę w dużej mierze odpowiada dobry sen. Istotna jest nie tylko jego długość, ale również – jego jakość. Dorosły człowiek potrzebuje od siedmiu do dziewięciu godzin na dobę. Warto dbać o to, aby w miarę możliwości sen ten był nieprzerwany. Znaczenie ma odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, powinno ono być ona dobrze przewietrzone, a temperatura w nocy w pokoju nie powinna przekraczać 18 do 21°C. Czynnikiem wpływającym na jakość snu jest również zaciemnienie pomieszczenia. Światło w pokoju, w którym się śpi wpływa negatywnie na wydzielanie melatoniny, a tym samym jakość snu. Jeśli mamy wrażenie, że mając  budzimy się "pominięci" co rano, warto zwrócić uwagę na to na czym śpimy. Zwykłą poszewkę dobrze jest zamienić na jedwabną, bowiem dla skóry jedwab wykazuje bardzo pozytywne właściwości. Wygładza ją, odmładza, nie powoduje powstawania zmarszczek. Z jedwabiu może być też wykonana zaciemniająca opaska na oczy.

Dieta

Dla tego jak prezentuje się nasza cera bardzo duże znaczenie ma to jak się odżywiamy. Pożywieniem dostarczamy sobie przede wszystkim witamin, minerałów, elementów budujących komórki. Posiłki powinny być zbilansowane, dobrze żeby w diecie znalazło się dużo warzyw i owoców, bogatych w kwasy Omega 3 olejów. Szczególnie dwie witaminy – A i E nazywane są witaminami młodości. Mają dla pięknej cery szczególne znaczenie, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią podaż w diecie. Coraz częściej mówi się także o preparatach kolagenowych które zażywane regularnie mogą poprawić elastyczność skóry. Kolagenu bowiem wraz z wiekiem ubywa w skórze, a to właśnie jest jednym z czynników odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność. Warto sprawdzić preparat na sobie.

Systematyczna pielęgnacja

Żeby cieszyć się piękną i zdrową cerą powinniśmy też dbać o jej codzienną pielęgnację. Dobrze, żeby składała się ona z kilku etapów, z których pierwszym jest dokładne oczyszczanie. Codzienne zanieczyszczenia, resztki makijażu, kremów z filtrami UV są dla skóry przeszkodą, zatykają bowiem pory, przyspieszają procesy starzenia. Oczyszczenie można przeprowadzić najpierw środkiem na bazie oleju na przykład olejkiem do demakijażu czy dwufazowym płynem, a potem czymś na bazie wody pianką czy żelem do mycia twarzy. Następnie twarz tonizujemy, przywracając jej odpowiednie pH i nakładamy na nią serum. Jakie serum nawilżające do twarzy wybrać? Świetnie sprawdzi się na przykład to z kwasem hialuronowym, który głęboko odżywi skórę, przywrócić jej blask, pozbawi ją suchości. Innym bardzo dobrym wyborem będzie produkt z ceramidami odpowiedzialnymi za odbudowę warstwy hydrolipidowej skóry oraz zatrzymywanie wilgoci wewnątrz. Po nałożeniu serum możemy zaaplikować na twarz krem, a na sam koniec produkt z filtrem. Warto pamiętać, że kremy przeciwsłoneczne powinniśmy w ciągu dnia reaplikować tak aby zapewniały jak najskuteczniejszą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Tak przygotowana do dnia cera może być zaledwie muśnięta makijażem, żeby prezentować się jeszcze bardziej promiennie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!