Statystyczny raport minionego sezonu piłkarskiego

2026-06-25 12:24
Grzegorz Milewski
2026-06-25 12:24

Zawodnicy drużyn z regionu udali się na odpoczynek po intensywnym sezonie. W lipcu czeka ich początek przygotowań do zaplanowanego na połowę sierpnia startu rundy jesiennej. Nadszedł czas, aby podsumować osiągnięte w minionej kampanii rezultaty.

zdjęcie ilustracyjne

Po dwóch sezonach na poziomie centralnym, w Betclic 3. lidze, drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal została zdegradowana do IV ligi. Dorobek 15 punktów, na które złożyły się trzy zwycięstwa, sześć remisów i aż dwadzieścia pięć porażek, spowodował, że zespół znad morza zajął ostatnią, osiemnastą pozycję w tabeli. W 34 ligowych meczach Wybrzeże zdobyło 20 goli, co daje średnią 0,59 trafienia na mecz, tracąc aż 84. Piłkarze obejrzeli 69 żółtych kartek zaś dziesięciokrotnie byli wykluczani z gry poprzez otrzymanie kartki koloru czerwonego. Najlepsi strzelcy zespołu z Rewala, Oliwer Smuniewski i Vadym Solohub, mieli na koncie po 3 gole.

Piątą lokatę w Keeza IV lidze zajęła Sparta Gryfice. Na dorobek 64 punktów złożyło się dwadzieścia zwycięstw, cztery remisy i osiem porażek. Gryficzanie strzelili 74 bramki mając przy tym średnią 2,31 gola na mecz, zaś stracili 42. Piłkarze Sparty obejrzeli 67 żółtych i dwie czerwone kartki. Najlepszy strzelec drużyny z Gryfic, Paweł Krawiec, pokonywał bramkarzy rywali jedenastokrotnie. Tuż za jego plecami uplasowali się Gracjan Kuśmierek i Fabian Grzelka, którzy sezon zakończyli z dziesięcioma bramkami w dorobku.

Wicemistrzem grupy pierwszej Klasy Okręgowej została Polonia Płoty, która dorobek 59 punktów zawdzięcza osiemnastu wygranym potyczkom, pięciu remisom i pięciu porażkom. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kubackiego strzelił aż 85 goli, co daje imponującą średnią 3,04 bramki na spotkanie, zaś stracił 32. Piłkarze Polonii pięćdziesiąt razy byli napominani żółtymi kartkami, tylko raz zespół kończył mecz w osłabieniu poprzez wykluczenie w postaci kartki czerwonej. Najlepszy strzelec, Adam Cymkiej, do siatki rywali trafił 18 razy. Ósme miejsce zajęła Rega Trzebiatów, jedenaście zwycięstw, dziewięć remisów i osiem porażek dało trzebiatowianom 42 punkty. Bilans bramkowy Regi to 56 bramek zdobytych (2,00 na mecz) i 41 straconych. Piłkarze z Trzebiatowa zobaczyli 61 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Najlepsi strzelcy Regi, Mikołaj Duwe i Damian Jaśnikowski, sezon zakończyli mając po dziewięć goli na koncie. Beniaminek „okręgówki”, Bizon Cerkwica, do końca walczył o uniknięcie konieczności rozgrywania meczu barażowego o utrzymanie, ostatecznie 29 punktów pozwoliło zająć bezpieczną, jedenastą lokatę. Cerkwiczanie odnieśli osiem zwycięstw, pięć razy dzielili się punktami z rywalami i doznali piętnastu porażek. Bilans bramkowy Bizona to 47 goli strzelonych (1,68 na mecz) i 66 straconych. Zawodnicy beniaminka 52 razy byli napominani kartkami koloru żółtego, trzykrotnie musieli grać w osłabieniu przez wykluczenie w postaci czerwonej kartki. Dziesięć goli strzelił Kamil Kocieniewski, który został najskuteczniejszym piłkarzem Bizona.

Keeza A klasa grupa 1.:

Orzeł Mrzeżyno (4. miejsce, 40 punktów, bramki: 57-38, najlepszy strzelec: Paweł Osmól – 14 goli, żółte kartki: 35, czerwone kartki: 4)

Wicher Brojce (5. miejsce, 39 punktów, bramki: 48-31, najlepszy strzelec: Hubert Korgól – 8 goli, żółte kartki: 48, czerwone kartki: 7)

Błękitni Trzygłów (6. miejsce, 33 punkty, bramki: 55-49, najlepszy strzelec: Daniel Castro – 16 goli, żółte kartki: 54, czerwone kartki: 3)

Sowianka Sowno (11. miejsce, 9 punktów, bramki: 15-93, najlepszy strzelec: Wojciech Karcz – 3 gole, żółte kartki: 47, czerwone kartki: 10)

Keeza B klasa grupa 5.:

Sparta II Gryfice (1. miejsce, 52 punkty, bramki: 103-27, najlepszy strzelec: Mariusz Gabryś – 51 goli, żółte kartki: 23, czerwona kartka: 1)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!