Stop wykluczeniu komunikacyjnemu Pomorza Zachodniego

2021-10-29 12:04
Redakcja
2021-10-29 12:04

Radni Województwa podczas dzisiejszej sesji sejmiku przyjęli uchwałę - apel do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o niedopuszczenie do dalszej marginalizacji i wykluczenia komunikacyjnego Pomorza Zachodniego. Samorządowcy zwracają uwagę na bardzo wysokie ceny biletów lotniczych na trasie Szczecin – Warszawa – Szczecin i brak atrakcyjnej kolejowej alternatywy. Przypominają także o likwidacji połączeń do stolicy realizowanych przez linię niskokosztową. Postulują, by w tej sytuacji PLL LOT rozwinął siatkę swoich połączeń i wprowadził na tę trasę większe samoloty.

Apel o dodatkowe loty na trasie Szczecin – Warszawa – Szczecin, obniżenie cen biletów był pierwszym punktem dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

- Zabiegamy o zwiększenie dostępności komunikacyjnej, o lepszą ofertę narodowego przewoźnika lotniczego dla mieszkańców Pomorza Zachodniego – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. – Do Warszawy z Goleniowa lata się tylko LOT-em, na tym kierunku nie ma konkurencji, ceny biletów są bardzo wysokie, a jedyny poranny lot do stolicy jest dopiero po godzinie 9. Wystarczy sprawdzić siatkę połączeń do innych miast, choćby Katowic, by przekonać się, że, niestety, jesteśmy traktowani po macoszemu.

Dyskusja radnych o treści apelu i jego adresatach trwała ponad dwie godziny. Zakończyła się przyjęciem uchwały, przy 16 głosach „za” i 14 „przeciw”.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

bart

odpowiedz
29.10.2021 19:38

na to wychodzi, że szybciej i taniej to i z Berlina się doleci do stolicy

stąd

odpowiedz
29.10.2021 15:26

Kupcie samolot pasażerski .