Strażacy po raz kolejny pomogli łabędziom. Ptaki wylegiwały się na ruchliwej drodze [ZDJĘCIA]

2022-08-07 15:37
Karol Szumny
2022-08-07 15:37

Druhowie z OSP Trzebiatów po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Ponownie pomocy potrzebowały łabędzie. Ptaki wylegiwały się na drodze wojewódzkiej 103, więc niewiele zabrakło, by doszło do wypadku. Łabędzie miały zostać przetransportowane w bezpieczne miejsce, jednak w końcu same zdecydowały, że zejdą z drogi.

ZDJĘCIE 1 z 3

W piątkowy wieczór na drodze wojewódzkiej 103, w okolicach miejscowości Chomętowo (gmina Trzebiatów), zauważono wylegujące się łabędzie z młodymi. Nagrzana nawierzchnia skusiła ptaki do pozostania na trasie.

Mogło się to jednak skończyć tragicznie – nie tylko dla łabędzi, ale również dla kierowców, którzy natknęliby się na nagłą niespodziankę na drodze. Droga wojewódzka 103 jest uczęszczana, a kierowcy niejednokrotnie pozwalają tam sobie na pokaźną prędkość.

Jedna z mieszkanek okolicznej miejscowości, wracając do domu, zauważyła ptaki na drodze i niezwłocznie wezwała pomoc. Na miejsce przyjechali druhowie z OSP Trzebiatów, a także pracownicy ZDGiGK Trzebiatów.

Łabędzie zamierzano przetransportować do pobliskiego akwenu wodnego, jednak w końcu same przeniosły się w wiadome im miejsce. W podróży asekurowali je strażacy, którzy zadbali, by ptaki oddaliły się od zagrażającej im drogi.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!