Strażacy przywitali nowy wóz [ZDJĘCIA]

2024-04-05 9:33
Karol Szumny
2024-04-05 9:33

Strażacy ochotnicy z Rybokart (gmina Gryfice) przywitali wczoraj nowy wóz. Choć nie jest to fabrycznie nowy pojazd, to druhowie wskazują, że ten będzie bardziej funkcjonalny i sprawniejszy. Zobaczcie zdjęcia.

ZDJĘCIE 1 z 9

W czwartek (4 kwietnia) po południu w Rybokartach w gminie Gryfice odbyło się przekazanie kluczyków do nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.

- Bardzo się cieszymy z nowego wozu, ponieważ poprzedni Star był już weteranem. Nowy pojazd jest po karosacji, ma lepszy sprzęt bojowy, jest mocniejszy, większy i ma lepszą zabudowę. Wszystko jest bardziej funkcjonalne – podkreśla Krzysztof Krogulecki, naczelnik OSP Rybokarty.

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł zapowiada, że dotychczasowy wóz z Rybokart zostanie najprawdopodobniej przekazany do Ukrainy.

- Ten samochód, który dziś został przekazany, przez lata służył w OSP Świeszewo. Jest na tyle sprawny i dyspozycyjny, że może w dalszym ciągu funkcjonować. Poprzedni samochód jest już wiekowy i został wycofany. Zastanowimy się, co z nim zrobić. Jeśli będzie taka możliwość, to przekażemy go do Ukrainy. Posłuży jeszcze kilka lat – powiedział Andrzej Szczygieł.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!