Strażacy z gminy Gryfice rywalizowali na zawodach [FILM]

2024-06-15 16:52
Karol Szumny
2024-06-15 16:52

W sobotę w Przybiernówku (gm. Gryfice) odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Wzięło w nich udział łącznie 27 drużyn, zarówno młodszych, jak i starszych strażaków. W kategorii dorosłych najlepiej wypadli druhowie z OSP Świeszewo.

Strażacy z gminy Gryfice rywalizowali dziś ze sobą na zawodach sportowo-pożarniczych. Do zawodów przystąpiło 27 drużyn, które rywalizowały w dwóch konkurencjach: biegu sztafetowym z przeszkodami oraz rozwinięciu bojowym.

Jak mówi w rozmowie z naszym reporterem komendant gminny OSP w Gryficach, Marek Farmuz, do zawodów trzeba się dobrze przygotować. - Niektóre przeszkody są łatwe, ale niektóre są takie, że trzeba potrenować, żeby je pokonać – zaznacza strażak.

Zawodnikom kibicował również burmistrz Gryfic Tomasz Aniuksztys. Włodarz gminy cieszy się, że druhowie chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach, zwłaszcza ci najmłodsi. Zauważa, że tego typu wydarzenia to również dobra okazja, by się spotkać, porozmawiać i powymieniać doświadczeniami.

W kategorii żuczki najlepsi byli wszyscy – każda drużyna otrzymała maksimum punktów. W kategorii MDP chłopcy młodsi – OSP Rybokarty. W kategorii MDP chłopcy starsi – OSP Ościęcin. Z kolei najlepsza kobieca i męska drużyna pożarnicza to OSP Świeszewo.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!