Strażacy z Mrzeżyna z nowym sprzętem do ratownictwa wodnego

2024-06-03 18:29
Karol Szumny
2024-06-03 18:29

Strażacy z OSP Mrzeżyno mają nowy sprzęt. Jak wyjaśniają, jest on niezbędny do prowadzenia bezpiecznej i komfortowej akcji ratowniczej w akwenach wodnych. O szczegółach opowiedział nam Arkadiusz Bemsz, naczelnik OSP Mrzeżyno.

ZDJĘCIE 1 z 7

Kilka dni temu do strażaków z Mrzeżyna dotarł nowy sprzęt. To trzy suche skafandry z ocieplaczem TYPHOON, kask do wody TYPHOON, cztery pary butów do wody neoprenowych, kamizelka asekuracyjna RATOWNIK II, dwie sztuki ABC nurkowe (maska, fajka, płetwy) trzy latarki czołowe PETZL PIXA 3 z uchwytem na kask.

- Mamy teraz sprzęt z najwyższej półki. Jest to niezbędne do bezpiecznej i komfortowej akcji ratowniczej w wodzie – podkreśla Arkadiusz Bemsz, naczelnik OSP Mrzeżyno.

- Suchy skafander sprawia, że strażakowi jest cieplej, a jego ciało pozostaje suche. Buty neoprenowe mają podeszwę antypoślizgową oraz zaczep na płetwy. Kask do wody wraz z latarkami pomoże nam w akcjach nocnych. Kamizelka asekuracyjna Ratownik II jest prawie jak podstawowa kamizelka do wody, ale jest bardziej rozbudowana: ma kieszeń na rzutkę ratowniczą, kieszonkę na radio, a także możliwość wpięcia do asekuracji. ABC nurkowe ułatwi nam przemieszczanie się w wodzie. Wszystkie te elementy współgrają ze sobą – wyjaśnia strażak.

Na zakup sprzętu druhom udało się uzyskać dofinansowanie. OSP Mrzeżyno wsparło Sołectwo Mrzeżyno, Sołectwo Trzebusz Osiedle, Rada Osiedla w Mrzeżynie oraz Tomasz Boruk z TOM Gryfice.

- Dziękujemy za wsparcie oraz zachęcamy wszystkie chętne osoby i firmy do wsparcia naszej jednostki – zachęca naczelnik OSP Mrzeżyno.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!