Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie w roku szkolnym 2020/2021

2021-07-19 13:14
Adam Litwinowicz
2021-07-19 13:14

Niedawno zakończył się kolejny rok szkolny. Był to czas izolacji, pełen zawirowań i niepokojów, szczególnie trudny dla naszych uczniów. Podczas kilku miesięcy zdalnego nauczania uczniowie, nauczyciele i rodzice zmierzyli się z wieloma wyzwaniami. Nauka zdalna wymagała od wszystkich wzmożonego wysiłku.

Nasi uczniowie z zaangażowaniem podnosili swoje kompetencje cyfrowe, nabywali nowe umiejętności. Wśród naszej społeczności szkolnej jest wielu entuzjastów, którym nie zabrakło energii i zapału nawet w tak niełatwym czasie. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych szkolnych konkursach, a niektórzy z nich podjęli się większych wyzwań, biorąc udział w konkursach ogólnopolskich. Kolejny raz udowodnili, jak ważna jest dla nich pasja i twórcza praca. Dzięki swojej kreatywności, wsparciu rodziców i nauczycieli, zmienili ten trudny okres pandemii w pozytywny i twórczy etap. Osiągnięcia naszych uczniów są dowodem na to, że marzenia się spełniają, a zdobyte cele warte są włożonego wysiłku.

Ogromnym sukcesem jest zdobycie przez Karolinę Bagińską i Oliwię Handzlik I miejsca w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-cyfrowym ,,Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” Nagrodą jest pracownia komputerowa dla szkoły. Konkurs zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych w dowolnej technice cyfrowej. Zainteresowanie konkursem okazało się nadspodziewanie duże. Na konkurs wpłynęło aż 2389 prac!100 zespołów uczniowskich z całej Polski wygrało dla swoich szkół mobilne pracownie komputerowe składających się z szesnastu laptopów i szafy do ich przechowywania oraz nagrody dodatkowe dla członków drużyny oraz koordynatora .Zaangażowanie uczniów w ten projekt podniosło ich kompetencje cyfrowe oraz wiedzę na temat Funduszy Norweskich i EOG, państw-darczyńców i roli wsparcia pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ograniczaniu różnic społecznych i gospodarczych.

I miejsce w Ogólnopolskim konkursie ,, Zakochaj się w Puszczy’’ zdobył Łukasz Pawlonka, który otrzymał nagrodę za piękne opowiadanie o krajobrazie, formach przyrodniczych, faunie i architekturze występujących na terenie Puszczy Białowieskiej . Dodatkową nagrodą, w postaci rzutnika, została obdarowana szkoła.

Pozostałe osiągnięcia naszych uczniów:

Finalista Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego - Paweł Trębicki

Laureat Konkursu Ogólnopolskiego Wiedzy o Janie Pawle II – Paweł Szymczyk

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Mistrz 02E – Laura Domańska

IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych w Unihokeju- Jan Budny

Wicemistrzostwo Polski Juniorek Starszych w Unihokeju – Wiktoria Zarecka, Karolina Zubrewicz

Wicemistrzostwo Polski Juniorek Młodszych w Unihokeju – Wiktoria Zarecka, Wiktoria Paczkowska, Martyna Wetlińska, Aurelia Omelańczuk, Nikola Kupis, Natalia Kotelnicka, Zuzanna Zub, Karolina Zubrewicz, Michalina Gołuchowska

VI miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Unihokeju - Jagna Cirocka, Marta Kozakowska, Anna Kizik, Zuzanna Koper, Aurelia Omelańczuk, Weronika Pietrzak, Julia Pietrzak, Bianca Pasek, Nikola Kupis, Zuzanna Zub, Maja Zub, Michalina Gołuchowska, Karolina Wetlińska

I miejsce w kategorii TRIO na Mistrzostwach Polski –Zuzanna Ostaszewska

I miejsce w formacji ZAZA - Zuzanna Ostaszewska

II miejsce w formacji ZAZA i w kategorii DUET w turnieju tańca sportowego o Puchar Mokotowa- Zuzanna Ostaszewska

I miejsce w kategorii TRIOI 6 miejsce w kategorii Duet - Zuzanna Ostaszewska

III miejsce w kategorii Mały Taniec klasyczny- Oliwia Szymańska

II miejsce w kategorii TRIO Taniec klasyczny – Oliwia Szymańska

VII Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe – Oliwia Szymańska

VI miejsce 100m grzbietem i VIII kraulem w finale GRAD PRIX WOJEWÓDZTW ZACHODNIOPOMORSKIEGO I LUBUSKIEGO 2021 – Bartosz Rodziewicz

VI miejsce 100 m grzbietem w Pucharze Prezesa MKP- Bartosz Rodziewicz

I miejsce FORMACJA REACTIVE W KONKURSIE BALTIK DANCE- Hanna Styranka, Hanna Czyżyk,

III miejsce FORMACJA REACTIVE W INTERNATIONAL POLISH CHAMPIONSHIP- Hanna Styranka, Hanna Czyżyk,

IV MIEJSCE W TURNIEJU TAŃCA SPORTOWEGO

VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness- Zofia Sytnik, Aleksandra Ćwirko,

II miejsce w Mistrzostwach Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego – Maria Murawska

I miejsce w Zawodach Regionalnych i Towarzyskich –Sopot - Maria Murawska

XII miejsce w Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży - Maria MurawskaJesteśmy z Was bardzo dumni! Życzymy kolejnych sukcesów i słonecznych wakacji !

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jadwiga

odpowiedz
26.07.2021 15:02

Gratulacje dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Tak trzymać!!!

Andrzej

odpowiedz
27.07.2021 22:23

Gratulacje młodzi ale niedajcie się wkręcić że wam pomògł dziadek Jòzek bez matury