Szlak rowerowy Velo Baltica. Nowe odcinki trasy powstaną w gminach Rewal i Trzebiatów

2020-03-26 10:34
Katarzyna Adamiak
2020-03-26 10:34

Do czerwca przyszłego roku mają powstać nowe odcinki szlaku rowerowego Velo Baltica. Trasa ma przebiegać m.in. przez gminy Rewal i Trzebiatów.

ZZDW w Koszalinie ogłosił przetarg na budowę kolejnych odcinków tworzącego część europejskiej trasy wokół Morza Bałtyckiego Eurovelo 1, szlaku Velo Baltica.

Dotąd odcinki trasy powstały już w Kołobrzegu między ulicą Rybacką i Bałtycką, pomiędzy Darłówkiem i Jarosławcem oraz między Łazami, Osiekami i Iwięcinem.

Teraz będą budowane odcinki w czterech gminach: Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Trzebiatów.

Pierwszy z brakujących fragmentów trasy powstanie w gminie Międzyzdroje w samym pasie nadmorskim. Ten odcinek będzie miał około 2,5 km długości i nawierzchnię z kruszywa naturalnego. Od Łukęcina w kierunku Pobierowa, na granicy gmin Dziwnów i Rewal wyremontowana zostanie natomiast prawie półtorakilometrowa droga leśna. Remont będzie polegał tu na uzupełnieniu ubytków kruszywem.

Pomiędzy miejscowościami Pobierowo i Pustkowo w gminie Rewal, powstanie kolejny prawie kilometrowy odcinek o nawierzchni bitumicznej, następny blisko 2-kilometrowy zostanie zbudowany między Rewalem a Niechorzem. Tu powstanie również nowe oświetlenie.

Remont drogi leśnej wykonanej z płyt betonowych przewidziano natomiast w okolicach Pogorzelicy. Odcinek ten ma około 50 metrów. W całej gminie Rewal na trasie wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu, a w samym Rewalu na skrzyżowaniu ul. Klifowej i Łokietka zostanie obniżony krawężnik.

W kolejnej gminie –Trzebiatów, powstanie odcinek ścieżki przy drodze leśnej - od punktu widokowego na plaży, w kierunku Mrzeżyna. Ten odcinek będzie miał długość około 720 m i nawierzchnię z kruszywa związanego lepiszczem ekologicznym.

Zakończenie prac na nowych odcinkach trasy Velo Baltica przewidziano na 15 czerwca 2021 r.

Po połączeniu wszystkich odcinków cała trasa Velo Baltica w zachodniopomorskim będzie mieć około 240 km. Jej przebieg na terenie Pomorza Zachodniego można podzielić na pięć odcinków: Świnoujście – Dziwnówek, Dziwnówek – Kołobrzeg, Kołobrzeg – Mielno, Mielno – Darłowo i Darłowo – Ustka.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!