Tarcza antykryzysowa. 39 przedsiębiorców już skorzystało z pomocy. Kolejni lada dzień 

2020-04-15 11:42
Katarzyna Adamiak
2020-04-15 11:42

Pierwsze pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej trafiły do 39 mikroprzedsiębiorców z powiatu gryfickiego. Kolejne środki pomocowe, na łączną kwotę 2,5 mln złotych będą przekazywane lada dzień.

Do tej pory do PUP w Gryficach o udzielenie pożyczki w ramach tzw. tarczy antykryzysowej wpłynęło już kilkaset wniosków od lokalnych przedsiębiorców. Pierwsze już zostały udzielone. Dofinansowanie na łączną kwotę 195 tys. złotych otrzymało 39 przedsiębiorców. Lada dzień rozpocznie się podpisywanie kolejnych umów.

- Decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach na wszystkie pomocowe działania związane z pandemią koronawirusa pozyskał blisko 12 mln złotych. Czekamy właśnie na transzę finansową. 2,5 mln złotych ma się pojawić na koncie Urzędu dziś lub jutro. Kiedy tylko środki będą dostępne, rozpoczniemy podpisywanie umów – informuje w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Beata Smoleńska dyr PUP w Gryficach. – Na ten moment mamy złożonych już ponad 300 wniosków od przedsiębiorców, którzy czekają na wsparcie. Na bieżąco wpływają do nas kolejne – dodaje Beata Smoleńska.

W ramach tarczy antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Gryficach przyjmuje wnioski:

- o udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników,

- mikro, małego i średniego przedsiębiorcy o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne,

- organizacji pozarządowej o przyznanie środków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne.

Wnioski przyjmowane są do piątku 23 kwietnia br. Po ich rozpatrzeniu i podpisaniu umów PUP rozpocznie kolejny nabór. Jak zaznacza Beata Smoleńska, żadne wnioski nie są i nie będą odrzucane. W razie potrzeby wnioskodawcy proszeni są o dokonanie poprawek bądź uzupełnienie dokumentów.

Dokumenty do pobrania i niezbędne informacje dostępne są Tutaj.

Wnioski należy składać za pośrednictwem poczty lub do skrzynki podawczej znajdującej się przed siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach ul. Koszarowa 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 14:30, lub poprzez platformę praca.gov.pl.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!