Terytorialsi złożą przysięgę w Niechorzu - zaproszenie

2022-05-19 13:32
Redakcja
2022-05-19 13:32

Już w najbliższą sobotę, 21 maja, na zakończenie szkolenia podstawowego. Nowi żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę wojskową. Uroczystość dla szkolonych nad morzem, odbędzie się 40 metrów od morza, na placu przy latarni morskiej w Niechorzu. Wydarzenie będzie otwarte dla rodzin, znajomych i wszystkich, którzy chcieliby je zobaczyć.

- To miejsce świetnie pasuje do przysięgi tych, którzy szkolą się w batalionie w Trzebiatowie - mówi dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tomasz Borowczyk. - Serdecznie zapraszam
wszystkich do uczestnictwa w tej najważniejszej dla żołnierzy chwili. W trakcie uroczystości batalionowi w Trzebiatowie zostanie nadana także Chorągiew Wojska Polskiego.

Będą też atrakcje: dla każdego wojskowa grochówka i pokaz sprzętu, zarówno tego, którym dysponuje 14 BOT, jak i 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, m.in. Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak,
samobieżny moździerz RAK czy stacja radiolokacyjna NUR-15. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12. Przysięgę wojskową złoży w Niechorzu 63 żołnierzy 14 ZBOT.

 

Komentarze (7)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

wot tylko sprząta i zamiata

odpowiedz
19.05.2022 16:27

przynieś podaj pozamiataj takie jest WOT

Niedługo stare trepy...

19.05.2022 16:27

Powitają kwiatki od dołu. Stare wojsko nic nie robiło, darmocha mieszkanie i obiboki na tzw służbie. Chamy w domu, drecza dzieci i zony bo młodych już nie mogą, w wojsku. Zabierają prace młodym, poszedł na emeryturę jeden z drugim to siedź na dupie a nie etaciki na ochronach i cieciowaniu. A łeb dalej zryty

WOT

19.05.2022 16:27

Żal Was ściska ze nie dało się wszystkiego rozgrabic. To oni stoją na granicy a Wy ciepłe emeryturki, mieszkanka prawie darmo, dodatkowe etaciki i trzymanie za pysk.ludzi w Trzebiatowie. Jakoś tego nie widać w Rewalu a ludzie chętnie tam jadą i wydają pieniądze w kawiarniach.Przez Was niedługo nawet pies z kulawą nogą będzie omijał to miasto. Przynosicie tylko wstyd temu miastu.

Trepy i ich pomiot

odpowiedz
19.05.2022 14:18

Wszystkie trepiska mają nierówno pod garem, tylko by rozstawiali sąsiadów i ludzi wokół, aby było na ich nutę.

Mieszkanka Trzebiatowa

odpowiedz
20.05.2022 21:42

Z przyjemnością spotkamy się że znajomymi na przysiedze w Niechorzu I wspólnie wypijemy spokojnie kawę. Mamy nadzieję że nikt nie będzie w chamski sposób zakłócał uroczystości wciskając ulotki nieznanym ludziom.

J.R.

odpowiedz
21.05.2022 20:46

A mi przypomniała się scena z pierwszej części Rambo w której to żołnierze Gwardii Narodowej otoczyli Johna uwięzionego w opuszczonej kopalni. Dowódca owego dzielnego oddziału wydaje rozkaz podwładnemu a dialog przebiega mniej więcej tak: Idź i rozwal go! Sam sobie idź. Ja tu dowodze i wydaje ci rozkaz! Wal sie, ja mam dyżur w aptece od 18stej. Reszte niech każdy dopowie sobie sam. Szkolcie sie dzielni WOTownicy tylko niech się wam nie wydaje, że po pół roku weekendowej służby umiecie i wiecie więcej niż etatowa armia. Zwłaszcza jeśli szkoli was ta imitacja żołnierza udająca ratownika medycznego. Na dzień dzisiejszy stanowicie głównie element propagandy a nie realna siłe. Może za kilka lat... Powodzenia.

D.

21.05.2022 20:46

Imitacja to Wy.Nie możecie patrzeć na tych ludzi w mundurach i ich rodziny. Dobrze było wojsko rozwalić i czuć się panami świata.Tylko Wy macie do powiedzenia, reszta to plebs. Ale życie kreśli scenariusz w którym jestiejsce dla ludzi dla których służba ojczyznue jest honorem.