To już pewne. Będą nowe zakazy i obostrzenia!

2020-03-30 12:56
Katarzyna Adamiak
2020-03-30 12:56

Rząd planuje wprowadzić kolejne restrykcje, w związku z epidemią koronawirusa. Te mają zostać ogłoszone już jutro.

- Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo, kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni - powiedział w niedzielę w rozmowie z Polsat News wicepremier Piotr Gliński, który zapowiedział wprowadzenie nowych restrykcji. 

- Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach – mówił wicepremier Piotr Gliński.

Z kolei Michał Dworczyk, który był gościem poniedziałkowego Programu I Polskiego Radia, opowiadając o sytuacji związanej z epidemią w Polsce mówił, że ostatni weekend pokazał, że nie wszyscy dostosowali się do obostrzeń. Przyznał, że rząd ma plany jak egzekwować obowiązujące zakazy i przepisy. 

Wśród dodatkowych środków egzekwowania, szef KPRM wskazał m.in. dodatkowe patrole policji wzmocnione żołnierzami, którzy będą egzekwować wprowadzone ograniczenia.

M. Dworczyk ogłosił też dziś, że regulacje dotyczące kolejnych ograniczeń premier Mateusz Morawiecki przedstawi we wtorek 31 marca br.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!