Trzebiatów kontra Gryfice na bulodromie. Turniej gry w bule przyciągnął mieszkańców

2026-05-09 17:00
Karol Szumny
2026-05-09 17:00

Sportowa rywalizacja, dobra atmosfera i piękna pogoda towarzyszyły dzisiejszemu turniejowi gry w bule „Trzebiatów kontra Gryfice”, który odbył się na bulodromie przy skateparku w Trzebiatowie. W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy obu miast oraz miłośnicy tej coraz popularniejszej gry.

ZDJĘCIE 8 z 11

Bule, znane również jako pétanque, to gra polegająca na rzucaniu metalowymi kulami jak najbliżej małej drewnianej kulki nazywanej „świnką”. Choć zasady są proste, liczy się przede wszystkim precyzja, strategia i opanowanie. Pomysłodawcą wydarzenia był Krzysztof Barwikowski, który – jak przyznaje – inicjatywa narodziła się ze wspólnej pasji do gry.

- Namówiłem panią prezes Stefanię Derenowską z Gryfic do wspólnego grania w bule. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować turniej Trzebiatów kontra Gryfice. Pani burmistrz ufundowała nam puchary i jak widać frekwencja oraz pogoda dopisują. Cieszymy się z tego wydarzenia i mam nadzieję, że ten turniej będzie odbywać się co roku – mówi Krzysztof Barwikowski.

Turniej rozegrano na profesjonalnym bulodromie, który działa w Trzebiatowie od kilku miesięcy. Jak podkreśla burmistrz Trzebiatowa Marzena Domaradzka, to wyjątkowe miejsce na mapie regionu.

- Jesteśmy nietypową gminą, bo w województwie zachodniopomorskim jesteśmy jedyną gminą, która ma profesjonalny bulodrom, sfinansowany z budżetu województwa. Mam nadzieję, że dziś każdy wyjdzie zwycięsko z tego starcia – mówi burmistrz.

Dzisiejsze wydarzenie miało przede wszystkim charakter integracyjny i rekreacyjny. Nie brakowało sportowych emocji, ale równie ważne były wspólna zabawa i spotkanie mieszkańców obu gmin. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że chcieliby, aby turniej na stałe wpisał się do kalendarza lokalnych wydarzeń.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Benito

odpowiedz
10.05.2026 13:22

Za pomocą "Portalu" zwracam się do Ciebie Panie Burmistrzu. Trzebiatów mógł, a my nie? Zrób Pan coś dla seniorów. To jest zabawa i w pewnym rodzaju rekonwalescencja. Nie ma miejsca na bulodrom? JEST - teren Panu podległy. Były kort tenisowy przy boisku Sparty. Teren jest wyrównany. Adaptacja terenu jest niemal bezkosztowa, może być w ramach robót publicznych. Do roboty Panie Tomaszu, seniorzy liczą na młodzież w samorządzie! Mamy nadzieję że nie będzie nie bo jakieś bzdurne przepisy stoją na przeszkodzie. dodam jeszcze aby nie odsyłać tematu do jakichś komórek samorządu, tylko niech Pan nakaże realizację naszego wniosku. Liczymy na zrozumienie i dobrą wolę. - SENIORZY.