Trzebiatowski Zakład Budynków Komunalnych podsumował 2023 r. Przedstawiono plany na przyszłość

2024-02-22 9:11
Karol Szumny
2024-02-22 9:11

Zdaniem Grzegorza Olejniczaka, wiceburmistrza Trzebiatowa miniony 2023 r. był bardzo owocny pod względem przeprowadzonych zadań poprawiających jakość zasobu mieszkaniowego na terenie gminy Trzebiatów. Zrealizowanych zostało wiele remontów, które niejako odmieniły wizerunek i poprawiły komfort mieszkańców.

ZDJĘCIE 1 z 4

Zadania realizowane na terenie gminy Trzebiatów nadzorowane były przez Zakład Budynków Komunalnych, spółki, która z ramienia Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie zarządza budynkami komunalnymi oraz zasobem Wspólnot Mieszkaniowych.

- Zawsze można byłoby zrobić więcej, ale uważam, że rok 2023 był bardzo udany pod względem poprawy jakości zasobu mieszkaniowego na terenie gminy — podkreśla Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa. - Przyjęta przez nas polityka mieszkaniowa jest sukcesywnie realizowana. Pamiętajmy, że w przyszłym roku, dzięki inwestycji SIM (Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej — przyp. red) zwiększymy zasób mieszkaniowy, a będzie to zapewne z pożytkiem dla wielu rodzin z naszej gminy — zauważa.

Spośród wykonanych kasowych inwestycji w roku 2023 zaliczyć można: termomodernizację przy ul. Torowej 24, budowę własnej kotłowni i termomodernizację przy ulicy Kościuszki 25, kotłowni przy ulicy Pocztowej 23C, Zagórskiej 2 i 6, Witosa 9 oraz remonty dachów przy ulicach Strumykowej 2-3 i Jana Pawła II 2 czy termomodernizację w Mrzeżynie przy Tysiąclecia 8.  Bliska zakończenia jest inwestycja remontu zabytkowej kamienicy przy ulicy Rynek 15 oraz remont dachu i docieplenie stropu w budynku przy Kościuszki 3.  Te inwestycje opiewają na kwotę blisko 2,5 miliona złotych.

- Warto również nadmienić, że bardzo dobrze, a może nawet lepiej zapowiada się rok 2024. Planujemy wiele inwestycji, które w podobny sposób wpłyną na komfort i wizerunek — zauważa Krzysztof Kizik, prezes ZBK w Trzebiatowie. - Niebawem rozpoczniemy remonty budynków między innymi przy ulicach, Lipowa 26, Kołobrzeska 5, II Pułku Ułanów 24, Jaromin 43, Wojska Polskiego 45, Kościuszki 6, Słowackiego 54. W trakcie realizacji są inwestycje przy ulicach Kościuszki 4, Wojska Polskiego 65 oraz Słowackiego 19.  Łącznie na wspomniane inwestycje, wspólnie ze Wspólnotami Mieszkaniowymi, a warto dodać, ze współpraca z nimi układa się bardzo dobrze, wydamy blisko 3,5 miliona złotych, z tego blisko 1 milion złotych udało nam się pozyskać z dotacji zewnętrznych. W wyżej wymienione przedsięwzięcia partycypują zarówno właściciele mieszkań jak i Gmina Trzebiatów jako właściciel lokali komunalnych. Na przestrzeni lat i to należy zaakcentować, zwiększyła się świadomość mieszkańców o potrzebie i chęci inwestowania w budynki wspólnotowe— podkreśla Krzysztof Kizik.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!