Trzebiatowskie Spotkania Kultur. W najbliższą sobotę „Sąsiady” [ZAPROSZENIE]

2022-06-30 12:38
Karol Szumny
2022-06-30 12:38

W sobotę, 2 lipca, odbędzie się doroczne wydarzenie o nazwie „Sąsiady”. Są to Trzebiatowskie Spotkania Kultur, które popularyzują tradycję, kulturę i historię ludności zamieszkującej gminę Trzebiatów.

„Sąsiady” są w Trzebiatowie długoletnią tradycją. Wydarzenie to organizowane jest przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury od 1998 roku.

„Sąsiady” mają na celu popularyzować tradycję, kulturę i historię ludności zamieszkującej gminę Trzebiatów. Odzwierciedlają wielokulturowy charakter regionu.

„O godz. 14.00 zobaczyć będzie można spektakl w wykonaniu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie. Na terenie ogrodów można będzie spotkać rękodzielników, wziąć udział w warsztatach artystycznych, zjeść smaczną „sąsiedzką zupę” i posłuchać piosenek biesiadnych, ludowych, ale nie tylko. Wystąpią: „Trzebiatowiacy”, Leonid Omelyanenko, Trzebiatowski Folklorystyczny Zespół ARAMIS, Aleksander Bogdanow, Dobre Ranok” – czytamy na stronie wydarzenia.

Dodatkowo odbędą się: wystawy w Muzeum Pałacowym, wystawa w Galerii Feininger „Sztuka sakralna czterech wyznań w zbiorach Muzeum Pałacowego” i „Zabytki bliskie a nieznane w Powiecie Gryfickim”, wystawa walizkowa „Kolory” – Stowarzyszenie Polskiego Patchworku (od godz. 16.00) oraz warsztaty i pokazy rzemiosła artystycznego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!