Uczniowie na spotkaniu w ramach „Światowego Dnia Turystyki”

2023-09-27 14:47
Karol Szumny
2023-09-27 14:47

Dzisiaj w Gryf Arenie w Gryficach uczniowie klasy o profilu technik organizacji turystyki oraz uczniowie kształcący się w zawodach turystycznych w ZS im. Czesława Miłosza w Gryficach uczestniczyli w obchodach zorganizowanych w ramach „Światowego Dnia Turystyki”. W wydarzeniu udział wziął m.in. Ryszard Chmielowicz - Starosta Gryficki, który przywitał serdecznie wszystkich uczestników wydarzenia oraz opowiedział po krótce o walorach turystycznych powiatu gryfickiego.

ZDJĘCIE 1 z 7

„Światowy Dzień Turystyki” został ustanowiony w 1979 roku przez ONZ, a pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.

Tegoroczny program obchodów obejmował: spotkanie z prelegentami w osobach Pana Michała Ostrowskiego – lokalnego historyka oraz propagatora turystyki oraz Pana Marka Kwiatkowskiego – Prezesa PTTK Wagant Trzebiatów. Odbyła się również prezentację na temat „Światowego Dnia Turystyki”, konkurs plastyczny pt. „Kreatywny Turysta oraz quiz dla uczniów pt. „Podróże Polaków”. Odbyły się również tego dnia drużynowe rywalizacje grup klasowych, które zapewniły wiele wrażeń i dobrą zabawę w dniu święta turystyki. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom uznania oraz małe upominki za aktywny udział. Najlepsze klasy otrzymały jako nagrodę „Bon na niepytanie”.

Obchody zorganizowały: Nauczycielki ZS Cz. Miłosza w osobach Pani Anna Cicha, Pani Teresa Wyrwińska, Pani Żaneta Adamska, nauczycielki przedmiotów zawodowych turystycznych oraz geografii.

 

źródło: Gryf Arena PCSRiP w Gryficach

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jestem z Gryfic

odpowiedz
27.09.2023 17:42

Gdyby Pan Starosta nie robił wszystkiego pod swoje „widzimisie” i nie wplątywał wszędzie polityki to młodzież miała by dzisiaj świetne spotkanie z prawdziwymi miłośnikami podróży i turystyki, a nie zwykłą pogadankę „komisji gier i zakładów lotto”. Porażka. Kto wie ten wie. Panie Starosto proszę schować ego do kieszeni.